Alkomat

i

Autor: mat. policji

Będzie miał kłopoty

Pijany ojciec przyjechał po dziecko. Chwilę wcześniej skosił słup na ulicy w Choszcznie

2022-11-22 20:36

Poważne konsekwencje czekają 42-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i przyjechał po dziecko. Chwilę wcześniej, po drodze, uderzył w maszt na jednej z ulic Choszczna. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu, dzięki czemu nieodpowiedzialny kierowca szybko trafił w ręce stróżów prawa.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Policjanci z choszczeńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kierowcy samochodu osobowego, który cofając na jednej z ulic miasta uderzył w maszt, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Następnie miał pojechać po swoje dziecko. Jak się okazało, zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu, co ułatwiło policjantom szybkie dotarcie do sprawcy.

- Po około dwóch godzinach policjanci zauważyli samochód odpowiadający temu zgłoszeniu, który podjechał kilkaset metrów dalej od miejsca zdarzenia - tłumaczy sierż. sztab. Magda Keplin z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. - Podczas prowadzonej rozmowy w celu ustalenia okoliczności zdarzenia, mężczyzna przyznał, że to on uderzył w maszt.

Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów, co do jego stanu trzeźwości.

- Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 420letniego mieszkańca naszego powiatu. Badanie wykazało ponad jeden promil alkoholu w organizmie - dodaje sierż. sztab. Magda Keplin.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. To jednak nie koniec jego problemów. Za swoje zachowanie odpowie wkrótce przed sądem.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany