Alkomat

i

Autor: mat. policji Zdjęcie poglądowe

Nie uniknie kary

Pijany kierowca stwarzał zagrożenie w centrum Szczecina. Zatrzymały go dwie młode kobiety

2023-04-17 13:09

O tym, jakim zagrożeniem są dla innych uczestników ruchu pijani kierowcy, nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki odpowiedniej reakcji dwóch młodych kobiet, udało się wyeliminować kolejnego amatora jazdy "na podwójnym gazie", który w stanie upojenia wyjechał na ulice Szczecina. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w samym centrum miasta, w rejonie Bramy Portowej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem. Dwie młode kobiety zwróciły uwagę na niebezpieczne manewry jednego z kierowców i postanowiły dokonać obywatelskiego zatrzymania, a następnie powiadomić służby. Akurat w tym czasie, nieopodal tego miejsca interweniowali strażnicy miejscy.

- W trakcie podejmowania czynności związanych z egzekwowaniem parkowania w centrum miasta miejscy stróże prawa zostali zatrzymani przez dwie młode kobiety - informuje st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. -

Na wysokości Bramy Portowej kobiety zablokowały swoim samochodem pojazd kierowcy, który w ich ocenie zachowywał się nieracjonalnie, co mogło wskazywać na to, że jest pod wpływem alkoholu. - Wykonywał na drodze chaotyczne i bardzo nerwowe manewry: gwałtowne hamowanie, jazda całą szerokością drogi, gwałtowne zjeżdżanie na sąsiedni pas - tłumaczy Joanna Wojtach. - Kierująca swoim pojazdem kobieta zajechała drogę temu podejrzanie zachowującemu się kierowcy a druga zatrzymała radiowóz straży miejskiej i poprosiła o pomoc strażników.

Kierowca został wylegitymowany. Wyglądał na nietrzeźwego i można było od niego wyczuć woń alkoholu. Na miejsce wezwano więc policję. Podejrzenia okazały się słuszne. Mężczyzna był pijany.

- Po przebadaniu alkomatem okazało się, że zatrzymany miał dwa promile w wydychanym powietrzu - dodaje Joanna Wojtach. - Wyrazy uznania dla młodych pań, które prawidłowo oceniły sytuację na drodze i zareagowały we właściwy sposób.

Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz poważne konsekwencje.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany