Pijana matka na zakupach. Później na jaw wyszło jeszcze to!

i

Autor: Marcela Oliveira / CC0 / pexels, gk Pijana matka na zakupach. Później na jaw wyszło jeszcze to!

Nie uniknie odpowiedzialności

Pijana matka była z 4-latką na zakupach. Później na jaw wyszło jeszcze to!

2024-02-21 11:41

Będąc pod wpływem alkoholu poszła ze swoją malutką córeczką do sklepu. Na jej stan zwrócił uwagę jeden ze świadków i zawiadomił policję. To jednak był dopiero początek jej kłopotów. Nieodpowiedzialna 29-latka, a także jej partner wkrótce staną przed sądem.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę, 17 lutego. Policjanci otrzymali informację, że na ul. Bohaterów Warszawy w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) ma przebywać kobieta, która opiekuje się dzieckiem znajdując się pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że 29-latka opiekowała się swoją 4 letnią córeczką. Była nietrzeźwa.

- Kobieta nie wyraziła zgody na wykonanie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wobec czego pobrano jej krew do badania - informuje asp. szt. Jacek Poleszczuk z myśliborskiej policji. - Funkcjonariusze chcąc przekazać dziecko pod opiekę innej osoby dorosłej ustalili, że kobieta posiada jeszcze jedno dziecko, którym w ich mieszkaniu opiekuje się jej partner.

Gdy funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, tam spotkała ich kolejna niemiła niespodzianka.

- Okazało się, że partner nietrzeźwej kobiety sprawuje opiekę nad ich drugim dzieckiem, znajdując się również pod wpływem alkoholu - dodaje asp. szt. Jacek Poleszczuk.

Badanie wykazało bowiem, że mężczyzna opiekujący się "wydmuchał" pół promila alkoholu. Będący na miejscu lekarz, po przeprowadzeniu badania nie stwierdził u dzieci żadnych nieprawidłowości a także przeciwwskazań aby je przekazać członkom rodziny pod opiekę.

O całym zajściu został poinformowany Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Myśliborzu. Kobieta z uwagi na swój stan, została przewieziona do izby wytrzeźwień w Szczecinie. Matka oraz jej partner w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą musieli tłumaczyć się przed Sądem.

- Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie w kierunku art. 160 kodeksu karnego za naruszenie którego grozi do 3 lat pozbawienia wolności - dodaje asp. szt. Jacek Poleszczuk.

Za zabójstwo grozi dożywocie. A wiesz, ile można dostać za inne przestępstwa?

Pytanie 1 z 12
Jaka kara więzienia grozi za kradzież w włamaniem?
Czterolatka chodziła po dachu bloku, matka była pijana w domu. Wstrząsające sceny w Warszawie