Pijany kierowca prowadził mając prawie 6 promili alkoholu w organizmie

i

Autor: mat. policji

Skrajna nieodpowiedzialność!

Pijacki rajd ciężarówką ulicami Szczecina. Alkomat prawie się "zagotował"!

2022-10-02 8:33

Hamował, przyspieszał, jechał zygzakiem, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Samochód ciężarowy się w dość specyficzny sposób, zwrócił uwagę policjantów, którzy natychmiast postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Dzięki ich czujności udało się uniknąć ewentualnej tragedii. Za kierownicą siedział kompletnie pijany kierowca!

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w prawobrzeżnej części Szczecina. Policyjny patrol zwrócił uwagę na poruszający się ulicą Eskadrową samochód ciężarowy, którego sposób jazdy od razu wzbudził podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego. Chwilami robiło się niebezpiecznie. Ogromny pojazd z naczepą gwałtownie przyspieszał, by za chwilę zahamować. Nie trzymał się swojego pasa ruchu, jadąc "zygzakiem", czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Ciężarówka została zatrzymana do kontroli. Za kierownicą siedział 42-letni koszalinianin. Kierujący został przebadany alkomatem. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca został zatrzymany. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będzie teraz tłumaczył się w sądzie.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają