Piesi coraz bezpieczniejsi

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Piesi coraz bezpieczniejsi

Piesi w Zachodniopomorskiem coraz bezpieczniejsi [STATYSTYKI, MAPA]

2016-05-08 10:27

Piesi są coraz bezpieczniejsi na zachodniopomorskich drogach - tak wynika z policyjnych statystyk za pierwszy kwartał 2016 roku. Spadła liczba wypadków z udziałem pieszych, a także osób zabitych i rannych.  

Porównując ze sobą statystyki drogowe z pierwszego kwartału 2016 roku do tego samego okresu w roku 2015, widać tendencję spadkową liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych.  W pierwszym kwartale 2016 roku odnotowano 81 wypadków z udziałem pieszych - to o 39 mniej niż w pierwszym kwartale 2015 roku. W wypadkach zginęło w tym roku 7 osób, co oznacza, że liczba ofiar śmiertelnych spadła o 8. Obrażeń ciała w wypadkach doznało 78 osób, to jest o 34 mniej niż przed rokiem.  

Przeczytaj również: Tutaj postoisz sobie na czerwonym! 8 najgorszych przejść z sygnalizacją dla pieszych w Szczecinie [ZESTAWIENIE]

Powyższe dane wskazują jednoznacznie, że stan bezpieczeństwa pieszych na zachodniopomorskich drogach ulega systematycznej poprawie. Wpływ na tą sytuację ma wiele czynników, m.in profilaktyka, zmiany w organizacji ruchu i usuwanie nieprawidłowości, które mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo.

W ciągu pierwszego kwartału stwierdzono ponad 4700 przypadków, w których kierowcy naruszyli przepisy dotyczące zachowania się wobec pieszych. W tym samym czasie odnotowano także ponad 4200 wykroczeń popełnionych przez samych pieszych, w tym blisko 3500 przypadków przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Policjanci sprawdzali również czy piesi poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym posiadają odblaski. W ramach prowadzonych działań ujawnionych zostało blisko 800 osób, które naruszyły ten obowiązek.

Przeczytaj również: "Halo, na lotnisku jest bomba!"

Nasi Partnerzy polecają