Pies wpadł do szamba. Strażacy z Wolina uratowali mu życie

i

Autor: OSP Wolin / reprodukcja Domin Pies znalazł się w śmiertelnej pułapce

Pies wpadł do szamba. Strażacy z Wolina uratowali mu życie [ZDJĘCIA]

To była bardzo trudna akcja, jednak zakończyła się sukcesem. Dzięki staraniom strażaków ochotników z Wolina, udało się uratować psa, który wpadł do niezabezpieczonego szamba.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 stycznia, w miejscowości Siniechowo. Do niezabezpieczonego szamba wpadł pies. Zwierzę znalazło się w śmiertelnej pułapce. Na pomoc ruszyli strażacy z OSP Wolin.

- Zawiadomił nas mieszkaniec, który słyszał skomlącego i wołającego o pomoc psa - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Marek Piotrowski, gminny komendant OSP w Wolinie. - Akcja była trudna. Strażacy musieli zachować szczególną ostrożność.

Czytaj też: Kolęda na Skype lub w Google Meet. Kościół w Wolinie stawia na nowoczesność

Jak dodaje komendant, jeden ze strażaków wszedł do zbiornika w aparacie powietrznym. Na głębokości 2 metrów znajdował się pies. Zwierzę było przestraszone i wycieńczone. Na szczęście udało się uwolnić psiaka ze śmiertelnej pułapki i wyciągnąć go na powierzchnię.

To już kolejna w ostatnich dniach udana akcja strażaków ochotników z Wolina. Kilka dni temu uratowali sarenkę, która została uwięziona na lodzie na Cieśninie Świny. Dzięki ich pomocy zwierzę całe i zdrowe wróciło do lasu.

Czytaj też: Kołobrzeg: Przejażdżka rowerami kosztowała ich tysiące!

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętują szczecińskie morsy
Nasi Partnerzy polecają