Pierwsze w Polsce TĘCZOWE rondo ma szansę powstać w Szczecinie! Trwa zbieranie podpisów

2019-11-22 8:30 gk
Tęcza
Autor: mayahawk / CC0 / pixabay.com

To byłoby pierwsze takie rondo w Polsce. W kolorach tęczy. Miałoby nie tylko symbolizować równość i otwartość, ale też mogłoby stać się atrakcją turystyczną. Na taki pomysł wpadł jeden z mieszkańców Szczecina. Inicjatywę można poprzeć w sieci, w najbliższych dniach podpisy zbierane będą również na ulicach miasta.

Rondo, które - zdaniem pomysłodawców - mogłoby zyskać kolory tęczy, nie ma jeszcze nazwy. Powstało niewiele ponad rok temu na skrzyżowaniu ulic Wąskiej i Niedziałkowskiego, w sąsiedztwie Floating Areny i Teatru Lalek "Pleciuga".

"Tęcza to symbol radości, pokoju, otwartości i tolerancji. Szczecin potrzebuje znaku, wokół którego będzie można się jednoczyć. Rondo stanie się najbardziej rozpoznawalnym punktem w Szczecinie, przyciągnie rzesze turystów oraz umili codzienność wielu mieszkańców mijających go na co dzień. Radosna, kolorowa przestrzeń ożywi miasto. Stanie się miejscem spotkań, zachęci do fotografowania" - czytamy w uzasadnieniu.

Obecnie zbierane są podpisy pod petycją w Internecie. W piątek, sobotę i niedzielę pomysłodawcy pojawią się również na ulicach Szczecina. Będzie można spotkać ich m.in. na pl. Solidarności, pl. Adamowicza i pl. Szarych Szeregów. Będzie można ich rozpoznać po koszulkach w kolorach tęczy.

"Szczecin to miasto tolerancyjne. Dzięki lokalizacji przy Teatrze Lalek Pleciuga będzie możliwość prowadzenia lekcji edukacyjnych o tolerancji. W Szczecinie odbyły się dwa marsze równości w zupełnie innej atmosferze niż w innych miastach w Polsce, bez przemocy. Dlatego liczymy na przychylność władz miasta i mieszkańców ponad podziałami" - dodają pomysłodawcy.

Projekt uchwały dotyczącej "tęczowego" ronda wraz z podpisami mieszkańców zostanie złożony we wtorek, podczas sesji Rady Miasta.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE