Pielgrzymi na rowerach wyjadą ze Szczecina na Jasną Górę. Będą utrudnienia w komunikacji miejskiej

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Pielgrzymi na rowerach wyjadą ze Szczecina na Jasną Górę. Będą utrudnienia w komunikacji miejskiej

Pielgrzymi na rowerach wyjadą ze Szczecina na Jasną Górę. Będą utrudnienia w komunikacji miejskiej na ponad 20 liniach!

2021-07-02 10:38

W poniedziałek, 5 lipca, rozpocznie się 30. Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Rano rowerzyści wyruszą ze Szczecina w długą drogę do Częstochowy. Przejazd przez miasto będzie wiązał się z licznymi utrudnieniami w ruchu drogowym i w komunikacji miejskiej. Warto więc zaplanować wyjazd do pracy na wcześniejsze godziny, żeby dotrzeć na czas. Utrudnienia w komunikacji miejskiej dotyczą ponad 20 linii autobusowych i tramwajowych.

Pielgrzymi przejadą przez miasto w godzinach 5:30 - 9:30, czyli w szczycie komunikacyjnym. Trasa procesji będzie przebiegała ważnymi trasami komunikacyjnymi, które będą czasowo wyłączane z ruchu. Uczestnicy pielgrzymki wyruszą z Jasnych Błoni, by następnie przejść przez al. Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, pl. Lotników, pl. Żołnierza Polskiego, ul. Farną, Trasę Zamkową, ul. Gdańską, Hangarową, Struga, Łubinową i Chłopską.

Na czas przemarszu nastąpi czasowe dynamiczne wyłączenie z ruchu wyżej wymienionych ulic, co może powodować zatory.

Czytaj też: Choszczno: Znalazł amunicję z czasów wojny i przyniósł na komendę. Do akcji wkroczyli saperzy

Na utrudnienia mogą napotkać również pasażerowie komunikacji miejskiej. Trasa pielgrzymki będzie przecinała się z trasami ponad 20 linii autobusowych i tramwajowych. Zmiany dotyczyć będą linii tramwajowych: 1, 5, 7, 8 oraz 12 i linii autobusowych: A, B, C, G, H, 54, 56, 65, 66, 70, 71, 72, 73, 77, 79, 84, 86, 87, 91, 93, 96, 97 oraz 835. Wstrzymanie i wznowienie ruchu komunikacji miejskiej odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM.

Czytaj też: Szczecin: Z jajka prosto na zakupy? Kaczki w galerii handlowej

Sonda
Czy pielgrzymki powinny odbywać się w czasie pandemii koronawirusa w Polsce?
Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają