Pędził na złamanie karku. Popełnił poważne wykroczenie, ale prawa jazdy nie stracił

i

Autor: JacksonDavid / CC0 / pixabay.com, KMP Szczecin Pędził na złamanie karku. Popełnił poważne wykroczenie, ale prawa jazdy nie stracił

Jak to możliwe?

Pędził na złamanie karku. Popełnił poważne wykroczenie, ale prawa jazdy nie stracił

2023-09-04 10:17

Potraktował ulice miasta jak tor wyścigowy. 51-letni kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h, za co policjanci powinni zatrzymać mu prawo jazdy. Tak się jednak nie stało. Jak to możliwe?

Policjanci szczecińskiej drogówki każdego dnia zatrzymują kierowców, którzy mają zbyt "ciężką nogę" i przekraczają dopuszczalną prędkość. Najczęściej kończy się to mandatem, a gdy limit zostaje przekroczony o 50 km/h - zatrzymaniem prawa jazdy.

Tym razem mundurowi zatrzymali do kontroli mężczyznę, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 102 km/h. Wykroczenie, które popełnił mieszkaniec Świnoujścia, kwalifikowało go do zatrzymania prawa jazdy. Jednak do tego nie doszło, gdyż okazało się, że 51-latek nigdy tego dokumentu nie posiadał.

Nieodpowiedzialnego świnoujścianina czekają teraz poważne kłopoty. Jak informuje KMP w Szczecinie, do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie kierującego. Za takie przewinienie grozi wysoka grzywna, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

QUIZ. Sprawdź, ile pamiętasz z egzaminu na prawo jazdy. Nie zdobyć 9/10 to obciach!

Pytanie 1 z 10
Światła mijania to inaczej światła:
Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona