Pociąg DB Regio

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Pociąg DB Regio

Paraliż na kolei. Dlaczego nie jeżdżą pociągi ze Szczecina do Niemiec?

2021-09-02 7:55

Pasażerowie, którzy planowali wyjazd pociągiem ze Szczecina do Niemiec, muszą zmienić plany podróży i wybrać inny środek transportu. Wszystko z powodu kolejnego strajku niemieckich maszynistów, który sparaliżował ruch kolejowy u naszego zachodniego sąsiada. Niestety utrudnienia dotyczą również połączeń transgranicznych. Od czwartku, 2 września nie kursują pociągi w kierunku Berlina i Lubeki. Jak długo potrwają utrudnienia?

Wszystko z powodu trwających od dłuższego czasu protestów Niemieckiego Związku Maszynistów (GDL), który po nieudanych negocjacjach z Deutsche Bahn, po raz kolejny rozpoczęli kilkudniowy strajk. Na trasy nie wyjechały liczne pociągi w całych Niemczech, najwięcej we wschodnich landach, ucierpiały na tym również połączenia regionalne i transgraniczne.

Utrudnienia dotyczą również połączeń w relacjach Szczecin - Angermünde - Berlin Gesundbrunnen oraz Szczecin - Pasewalk - Lübeck Hbf.

Jak informuje Deutsche Bahn, strajk potrwa do poniedziałku, 6 września. Pasażerowie, którzy w tym czasie planują podróż do Niemiec, muszą zmienić plany lub wybrać inny środek transportu.

Czytaj też: Wracają utrudnienia na węźle Szczecin Kijewo. Autostradą A6 pojedziemy tylko jedną jezdnią

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Nasi Partnerzy polecają