Tablice rejestracyjne

i

Autor: ESKA INFO Szczecin Tablice rejestracyjne

Oryginalne napisy na tablicach rejestracyjnych. Szczecinianie są bardzo kreatywni! [AUDIO]

2016-06-21 13:53

"Zorro", "Kocur" czy "Elvis" to tylko kilka przykładów napisów, które można zobaczyć na tablicach rejestracyjnych szczecińskich samochodów. Wyobraźnia właścicieli samochodów zdaje się nie mieć granic.  

Oryginalną tablicę rejestracyjną może mieć każdy, kto posiada swoje cztery kółka. Wystarczy wpaść na oryginalny pomysł i przygotować dodatkowy tysiąc złotych. Tyle właśnie kosztuje wyrobienie tablicy rejestracyjnej z wymyślonym przez siebie napisem.

Na indywidualnej tablicy rejestracyjnej dwa pierwsze znaki to symbol województwa, w którym auto zostało zarejestrowane. Pozostałe trzy do pięciu znaków to wyróżnik indywidualny, którego treść ustala właściciel samochodu. Pomimo dowolności, są pewne ograniczenia. Mianowicie napis nie może być wulgarny lub obraźliwy i nie może składać się z samych cyfr - te mogą pojawić się tylko jako dwa ostatnie znaki.

Przeczytaj również: Tablice rejestracyjne w województwie zachodniopomorskim. Czy potrafisz je rozszyfrować? [QUIZ]

Jakie tablice rejestracyjne zamawiają szczecinianie? Na to pytanie próbowała znaleźć odpowiedź reporterka Radia ESKA, Magda Mackiewicz. Mówi Piotr Gonerko, zastępca dyrektora Biura Obsługi Interesantów ds. komunikacji w szczecińskim magistracie:

Pozwolenie na stosowanie indywidualnych tablic rejestracyjnych zostało wprowadzone w Polsce 15 lat temu. Do tej pory z takiej możliwości skorzystały 3 tysiące właścicieli samochodów.

Reporter: Magda Mackiewicz - Radio ESKA Szczecin

Przeczytaj również: Szczecinianie masowo gubią dowody osobiste!

Nasi Partnerzy polecają