Robią wrażenie!

Okręty NATO w Szczecinie. Imponujące jednostki zacumowały u stóp Wałów Chrobrego

2023-05-06 7:01

Chociaż tym razem nie można ich zwiedzać, to i tak wzbudzają spore zainteresowanie. W piątek, 5 maja do Szczecina przypłynęły NATO i zacumowały przy nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego.

Mimo, iż takie wizyty nie są w Szczecinie rzadkością, to zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy przychodzą nad Odrę, by z bliska przyjrzeć się okazałym jednostkom pływającym. Przy nabrzeżu wzdłuż ulicy Jana z Kolna zacumowały okazałe okręty wojenne: belgijski BNS Bellis, estoński ENS Sakala, francuski FS Pegase oraz niemiecki okręt wsparcia nurkowego FGS Rottweil. Towarzyszy im trałowiec 8 Flotylli Obrony Wybrzeża ORP Drużno. Flagowy okręt zespołu, czyli norweski HNoMS Nordkapp zacumował przy Nabrzeżu Ukraińskim w szczecińskim porcie.

Niestety wszyscy, którzy chcieliby wejść na pokład jednostek pływających, muszą tym razem obejść się smakiem. Decyzją dowódców okręty nie otworzą swoich pokładów dla zwiedzających.

Okręty NATO pozostaną w Szczecinie do poniedziałku. Po uzupełnieniu zapasów i przygotowaniu się do kolejnych zadań, jednostki wypłyną w dalszą drogę.

Sonda
Czy Szczecin jest prawdziwie "morskim" miastem?