Ogromny pożar fermy świń. Strażacy znaleźli zwłoki

i

Autor: Mark Stebnicki / CC0 / pexels.com, gk Ogromny pożar fermy świń. Strażacy znaleźli zwłoki

Strażacy w akcji

Ogromny pożar fermy świń. Strażacy dokonali makabrycznego odkrycia

2023-09-04 8:33

Tragiczny finał pożaru w fermie świń w Kołkach w okolicach Choszczna (woj. zachodniopomorskie). W ogniu życie straciły dziesiątki zwierząt. Zginął też człowiek. W pogorzelisku strażacy znaleźli zwęglone zwłoki.

Ogień pojawił się w niedzielę, 3 września wieczorem. Około godziny 20:00 strażacy zostali wezwani do pożaru fermy świń w miejscowości Kołki w powiecie choszczeńskim. Ogień zajął cały budynek.

- Na miejscu działa jedenaście zastępów, spaliło się około 1200 metrów kwadratowych powierzchni hali - poinformował w niedzielę wieczorem oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie asp. Szymon Śliwa, mówiąc o znacznych stratach w inwentarzu. - Trudno na razie określić ile to sztuk.

Niestety okazało się, że w ogniu zginęły nie tylko zwierzęta znajdujące się w płonącej hali. Podczas działań gaśniczych strażacy dokonali kolejnego makabrycznego odkrycia.

- Wewnątrz spalonej hali zlokalizowano zwęglone zwłoki - poinformował w nocy mł. bryg. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Na chwilę obecną nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym:
Pożar hali w Wólce Kosowskiej. Płoną tekstylia w chińskim centrum handlowym