Nowy mural przy al. Powstańców Wielkopolskich

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Nowy mural przy al. Powstańców Wielkopolskich

Nowe dzieło ozdobiło pustą ścianę na szczecińskich Pomorzanach. "Niebieski dom" pobudza wyobraźnię [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-09-02 9:17

Jest nieco inny, niż większość murali, które w ostatnim czasie powstały w Szczecinie, dzięki czemu zwraca na siebie uwagę, a także pobudza wyobraźnię. Na kamienicy przy al. Powstańców Wielkopolskich można już podziwiać najnowsze dzieło, które powstało w ramach projektu "Street Art Szczecin 2021".

Pomorzany stały się prawdziwym szczecińskim "zagłębiem" murali. Na tutejszych kamienicach powstało ich już kilka, a każdy jest zupełnie inny. Najnowsze dzieło autorstwa Przemysława Błejzyka (SAINERA) pojawiło się na szczytowej ścianie kamienicy przy al. Powstańców Wielkopolskich 46. Mural „Niebieski Dom / Blue House” przyciąga uwagę intensywną kolorystyką i oryginalną formą, dzięki czemu pobudza wyobraźnię u odbiorców.

"Głównym założeniem mojego projektu było w oparciu o format ściany stworzyć kompozycję jak najlepiej osadzoną w przestrzeni miejskiej. Ze względu na charakter lokalizacji i fakt, że ściana nigdy nie jest widziana całościowo, zdecydowałem się na zbudowanie kompozycji w oparciu o kilka mniejszych układów, które poprzez wzajemne relacje i powiązania formalne mają zachęcać odbiorcę do wizualnej eksploracji płaszczyzny „obrazu”. Użyłem zróżnicowanych form szkicu w celu zobrazowania procesu widzenia pejzażu i elementów portretu. W rzeczywistości patrząc na konkretne sceny nie widzimy ich całościowo, zazwyczaj skupiamy uwagę na na fragmencie kompozycji, a poprzez poszukiwania detalu odnajdujemy punkty naprowadzające nas na kolejne formy i elementy. Obecnie bardzo inspiruje mnie polski pejzaż i możliwości jakie daje jego eksploracja pod kątem poszukiwania form i kolorów. Zarówno tematyka jak i kolorystyka muralu ma na celu stworzenie kontrastu zarówno z miejscem w którym się znajduje jak i muralem który był już wcześniej namalowany na przeciwko"

- mówi o muralu jego twórca.

Czytaj też: "Sokół Millenium" w Szczecinie. Wyjątkowy mural powstał na ul. Kolumba [ZDJĘCIA, WIDEO]

SAINER, czyli Przemysław Błejzyk, to pochodzący z Łodzi malarz, muralista, rysownik, projektant graficzny i twórca ilustracji. W 2012 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie mieszka i pracuje w Gdyni.

Więcej prac SAINERA można zobaczyć na jego profilu na Instagramie.

To już trzeci z pięciu murali, które powstały w ramach tegorocznej edycji programu "Street Art Szczecin". Pierwszy pojawił się kilka tygodni temu na ścianie bunkra przy ul. Kościelnej. Kolejny odsłonięto kilka dni temu na kamienicy przy ul. Kolumba, a jeszcze dwa pojawią się przy ul. Dębogórskiej i na jednym z filarów Trasy Zamkowej.

Projekty realizowane w ramach programu "Street Art Szczecin" finansowane są z budżetu miasta.

Czytaj też: "Królowe Życia" TTV: Kim jest Arek "Megakot" Kocik, nowy bohater ze Szczecina?

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać jeszcze więcej murali?
Nowe dzieło ozdobiło pustą ścianę na szczecińskich Pomorzanach
Nasi Partnerzy polecają