Jarmarki w Berlinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Jarmarki w Berlinie

Kiedy to się skończy?

Niemcy wciąż nie odpuszczają. Wyjazd na jarmarki świąteczne będzie koszmarem!

2023-12-06 12:18

Grudniowy wyjazd na bożonarodzeniowe jarmarki do Niemiec może okazać się nieprzyjemnym doświadczeniem. Wszystko z powodu kontroli prowadzonych na granicy z Polską. Niemcy ponownie przedłużyli termin kontroli granicznych spowodowanych kryzysem migracyjnym.

Utrudnienia dla podróżujących do Niemiec

Kontrole dokumentów, sprawdzanie wnętrza pojazdów, a co za tym idzie, kolejki na przejściach granicznych jeszcze długo będą dokuczać wszystkim, którzy wybierają się za zachodnią granicę. Ucierpią zarówno ci, którzy wyjeżdżają w celach turystycznych, m.in. na popularne jarmarki bożonarodzeniowe jak i ci, dla których przekraczanie granicy jest codziennością w pracy zawodowej. Niemcy po raz kolejny podjęli decyzję dotyczącą przedłużenia kontroli na granicach.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej pojawiły się już we wrześniu. Ich przyczyną był pogłębiający się kryzys migracyjny. Początkowo kontrole były wyrywkowe i nie powodowały większych utrudnień. Z biegiem czasu zostały one przekształcone w stałe kontrole w rejonie przejść granicznych, co spowodowało spore utrudnienia. Na trasach wyjazdowych z Polski zaczęły tworzyć się coraz dłuższe kolejki, które uprzykrzały życie zarówno osobom wybierającym się do Niemiec w celach turystycznych jak i przedsiębiorcom. Ucierpieli również mieszkańcy pogranicza, którzy dzielą swoje życie zawodowe i prywatne między Polskę i Niemcy. Z powodu kontroli granicznych wiele osób zaczęło spóźniać się do pracy. Sytuacja wywołała wiele emocji. O uporządkowanie sytuacji apelowali przedsiębiorcy zarówno z Polski jak i z Niemiec, dla których kontrole stały się prawdziwą udręką.

Kontrole co najmniej do 15 grudnia

4 grudnia Niemcy podjęli kolejną decyzję o przedłużeniu kontroli stacjonarnych. Będą one prowadzone nie tylko na granicy z Polską, ale też z Czechami i Szwajcarią. Nowy termin to 15 grudnia, jednak nie jest wykluczone, że zostaną one przedłużone na okres świąteczny i noworoczny.

QUIZ. Polska czy Niemcy?

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od czegoś łatwego. W jakim kraju zostało zrobione to zdjęcie?
QUIZ. Polska czy Niemcy
Ile Szczecina jest w Stettiner Straße?