Nielegalny hazard w centrum Szczecina. Zlikwidowano dwa salony gier

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Nielegalny hazard w centrum Szczecina. Zlikwidowano dwa salony gier

Służby w akcji

Nielegalny hazard w centrum Szczecina. Zlikwidowano dwa salony gier

2023-03-15 14:20

Mimo zakazów i surowych kar, nielegalny hazard wciąż kwitnie. W centrum Szczecina zamknięto kolejne dwa nielegalne salony gier. Oba punkty mieściły się w centrum miasta.

Na celowniku funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej znalazły się dwa lokale w centrum Szczecina, w których prowadzona była nielegalna działalność hazardowa. Interwencja zakończyła się zamknięciem salonów gier.

- W trakcie działań zatrzymaliśmy jedną osobę, którą po przesłuchaniu zwolniono - informuje Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Wspierali nas policjanci ze szczecińskich komisariatów. Zabezpieczyliśmy osiem automatów do gier hazardowych, trzy telefony, laptop, rejestrator monitoringu oraz trzy przenośne nośniki pamięciowe do gier.

Funkcjonariusze zatrzymali również gotówkę – 34353,10 złotych, 1890 euro i 100 dolarów.

Właściciele jaskiń hazardu nie unikną surowych konsekwencji. Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł. - Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach - dodaje Małgorzata Brzoza. - Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 12.039,60 zł do 4.815.084 zł.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi ponieważ są bardziej podatne na uzależnienie od hazardu. Dlatego miejsca, w których urządzane są gry hazardowe nie są przeznaczone dla niepełnoletnich osób. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

Aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach nielegalnego hazardu, uzależnieniu od niego, do młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych skierowano akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć! Pracownicy i funkcjonariusze KAS bezpłatnie przeprowadzą lekcje we wszystkich szkołach, które zgłoszą taka chęć. Więcej informacji można znaleźć na stronie Krajowej Administracji Skarbowej.  

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Spektakularna akcja celników. Zlikwidowali jaskinię hazardu na Turzynie
Nasi Partnerzy polecają