Maski do nurkowania pomogą w walce z koronawirusem?

i

Autor: Facebook / Marek Lickendorf Maski do nurkowania pomogą w walce z koronawirusem?

Niecodzienny sposób na walkę z koronawirusem. Personelowi medycznemu mogą pomóc... maski do nurkowania!

2020-03-31 9:33

Maski używane na co dzień do nurkowania, mogą pomóc w walce z koronawirusem. Tak twierdzi lekarz ze szpitala w Szczecinie Zdrojach. Jego zdaniem maski używane na co dzień do nurkowania, są bardziej szczelne, a co za tym idzie - bardziej zabezpieczają przed zarażeniem koronawirusem, niż tradycyjne maseczki na twarz.

- To nie jest nowy pomysł - twierdzi Marek Lickendorf, neurochirurg ze szpitala w Zdrojach w rozmowie z TVN24. - Ta maska jest o wiele bardziej bezpieczna dla personelu medycznego, który ma kontakt z pacjentem.

Pomysł powstał we Włoszech. Maski do nurkowania stosowane są już także w kilku szpitalach na południu Polski. Trzeba je jednak dostosować do użytku, stosując wydrukowany w technologii 3D specjalny adapter z filtrem do oddychania.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Szczeciński szpital ma już za sobą pierwsze testy nowego rozwiązania. By je wdrożyć, potrzebna jest jednak pomoc sponsorów. Wsparcie zapowiedziały już firmy z regionu, m.in. DGS z Mierzyna, który wydrukuje w technologii 3D niezbędne elementy, a także sieć sklepów Decathlon, która obiecała, że przekaże maski.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Super Raport 30 III
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają