Młotek

i

Autor: 955169 / CC0 / pixabay.com

Niecodzienne mistrzostwa w Szczecinie. Zmierzą się... wirtuozi młotka!

2021-05-26 13:10

Dyscyplin - nie tylko sportowych - w których można stanąć do rywalizacji jest tyle... ilu jest ich pomysłodawców. Z takiego założenia wyszli we wrześniu 2019 roku organizatorzy I Mistrzostw Szczecina we wbijaniu gwoździ na czas. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego już niebawem odbędzie się w Szczecinie druga edycja zawodów w tej oryginalnej dyscyplinie.

Był wrzesień 2019 roku. Jeszcze zanim ktokolwiek pomyślał i próbował przewidzieć, co przyniesie rok 2020, Robert i Dominik postanowili zorganizować I Mistrzostwa Szczecina we wbijaniu gwoździ na czas. Mistrzostwa, podczas których każdy mógł wziąć udział w konkurencji wbicia pięciu gwoździ w jak najkrótszym.

Czytaj też: Dorota Szelągowska w Szczecinie: "Siła przyjaźni jest wielka!" [GALERIA]

Budowlańcy, dekarze... i nie tylko. Każdy, kto tylko czuł się na siłach i chciał sprawdzić się w tej dyscyplinie, mógł przyjść, zmierzyć się w niecodziennej konkurencji, a także oderwać się od pracy, spotkać, porozmawiać, wypić kawę, zjeść coś dobrego oraz obejrzeć nowości ze świata narzędzi i odzieży roboczej.

Wielu śmiałków próbowało swoich sił: mężczyźni, kobiety a nawet dzieci. Najlepszy czas, jaki udało się uzyskać zwycięzcy to niecałe 4 sekundy. Następni już w okolicach 5 sekund i więcej. Był śmiech, dobra zabawa, poczęstunek i chwila przerwy od codziennych obowiązków.

Po trwającym wiele długich miesięcy zamieszaniu spowodowanym pandemią, wszystko powoli wraca do normalności. Czas więc na kontynuację wydarzenia, które okazało się sukcesem.

- W tym roku, w dniach 10 oraz 11 czerwca od godziny 10:00 starujemy z kolejną, drugą edycją Mistrzostw - zachęcają organizatorzy wydarzenia. - Zeszły rok był ciężki dla nas wszystkich, tradycję trzeba podtrzymać i nadszedł czas wybrać kolejnego Mistrza naszego pięknego miasta. Zapraszamy każdego mieszkańca miasta i okolic, który chce się spróbować i wbić nie tylko przysłowiowego gwoździa

II Mistrzostwa Szczecina we wbijaniu gwoździ na czas odbędą się w dniach 10-11 czerwca 2021 r., od godz. 10:00, na terenie SCMB przy ulicy Santockiej 39.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piłkarz Wisły Płock pracował jako stolarz