Niebezpiecznie w zachodniopomorskich lasach. Zachowaj ostrożność!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Niebezpiecznie w zachodniopomorskich lasach. Zachowaj ostrożność!

Niebezpiecznie w zachodniopomorskich lasach. Zachowaj ostrożność!

2022-05-10 8:10

Piękna wiosenna pogoda sprzyja spacerom i wypoczynkowi na łonie natury. Jednak wyprawa do lasu może okazać się szczególnie niebezpieczna. Wszystko w związku z suszą i zagrożeniem pożarowym, które obowiązuje na terenach leśnych w województwie zachodniopomorskim. Warto więc zachować szczególne środki ostrożności.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie poinformowało, że Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie wydała komunikat o wprowadzeniu na terenach leśnych województwa zachodniopomorskiego trzeciego, czyli najwyższego stopnia zagrożenia pożarowego.

Leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych. W przypadku zauważenia pożaru należy niezwłocznie skontaktować się z numerem alarmowym Państwowej Straży Pożarnej 998 lub z nr alarmowym 112.

Czytaj też: Ptasi "Big Brother" w szczecińskim magistracie. Są już dwa jajka!

Zagrożenie obowiązuje do godz. 13:59 we wtorek, 10 maja, jednak może ulec przedłużeniu ze względu na warunki atmosferyczne.

Wprawdzie w najbliższym czasie w regionie zachodniopomorskim przewidywane są przelotne opady deszczu, mogą one okazać się nieskuteczne w walce z suszą panującą w lasach. Wilgotność ściółki jest obecnie bardzo niska.

Czytaj też: Z Wieży Baresela można było podziwiać cały Szczecin. Pozostał po niej kawałek podłogi [ZDJĘCIA, WIDEO]

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Można było podziwiać z niej cały Szczecin. Z okazałej wieży pozostał tylko kawałek podłogi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany