Świeca

i

Autor: webandi / CC0 / pixabay.com

Nie żyje wybitny szczeciński chirurg. Dr Marek Umiński przegrał walkę z koronawirusem

2020-11-13 7:59

Niedawno można było go spotkać w szpitalu, gdzie pełnił wielogodzinne dyżury. Kilka dni temu trafił do szpitala, zakażony koronawirusem. Niestety przegrał walkę z chorobą. Nie żyje dr Marek Umiński, wybitny szczeciński chirurg. Miał 83 lata.

Dr Marek Umiński był pionierem transplantologii na Pomorzu Zachodnim i w zachodniej Polsce. To dzięki niemu pacjenci zawdzięczają oddział transplantologii w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie i jeden z najlepszych zespołów transplantacyjnych w Polsce. To właśnie na tym oddziale Dr Umiński dokonał jednego z pierwszych przeszczepów nerek w tej części kraju. Miało to miejsce w 1983 roku.

Jak informuje Onet, dr Marek Umiński trafił kilka dni temu do szpitala z zakażeniem koronawirusem. Jego stan wymagał tlenoterapii. Niestety, mimo starań lekarzy, przegrał walkę z chorobą.

Msza w intencji zmarłego odbędzie się 20 listopada o godz. 09:00 w kościele Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej. Następnie, na Cmentarzu Centralnym odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo
Nasi Partnerzy polecają