Hazard w centrum Szczecina

Nie pomógł kamuflaż i oklejone szyby. Funkcjonariusze musieli wejść siłą

2023-08-17 14:23

Mimo, iż za działalność hazardową bez zezwolenia grożą surowe kary, ten proceder wciąż ma się całkiem nieźle. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali dwa lokale w centrum Szczecina, w których mieściły się jaskinie hazardu. Punkty zostały zlikwidowane.

Nielegalny hazard w centrum Szczecina

Kamuflaż, jakim posłużyli się właściciele lokali, nie pomógł w ukryciu nielegalnej działalności. Wręcz przeciwnie. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły m.in. oklejone folią okna lokali. W taki, charakterystyczny sposób często bywają "udekorowane" salony gier hazardowych. Funkcjonariusze musieli zastosować siłowe wejścia do lokali z uwagi na zabezpieczenia stosowane przez organizatorów tych nielegalnych salonów gier, takich jak np. elektromagnes czy monitoring.

- Zabezpieczyliśmy 14 tradycyjnych automatów do gry, 14 telefonów komórkowych oraz dwa komputery, na których możliwy był nielegalny hazard online - informuje Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Zabezpieczyliśmy też gotówkę w kwocie 4.014 zł.

Funkcjonariusze przesłuchali także sześć osób. Było to trzech graczy i trzy osoby podejrzewane o organizację nielegalnego hazardu.

- W jednym z kontrolowanych punktów hazardowych zatrzymaliśmy dwie osoby, które nie miały stałego miejsca zamieszkania i mieszkały na zapleczu tego lokalu - dodaje Małgorzata Brzoza. - Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy, a kobieta była poszukiwana przez policję i została zatrzymana do odsiedzenia wyroku. Obie osoby zostały przekazane funkcjonariuszom policji.

Podczas działań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej kilkukrotnie usłyszeli podziękowania mieszkańców okolicy za zamkniecie punktów, które były niebezpieczne i głośne. Wielokrotnie odbywały się tam burdy alkoholowe i bijatyki.

Co grozi za nielegalny hazard?

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany