Nie będzie promu ze słynnej szczecińskiej stępki. Jest atrakcyjna oferta dla skupów złomu

i

Autor: Domin Nie będzie promu ze słynnej szczecińskiej "stępki". Jest "atrakcyjna" oferta dla skupów złomu

Nie będzie promu ze słynnej szczecińskiej "stępki". Jest "atrakcyjna" oferta... dla skupów złomu

Była wielka ceremonia z udziałem przedstawicieli partii rządzącej. Były wielkie zapowiedzi budowy promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej i odbudowy przemysłu stoczniowego w Szczecinie. Od uroczystości w 2017 roku mijały kolejne miesiące i lata, a z obietnic nic nie wyszło. Nie ma promu, jednak na pochylni Stoczni Szczecińskiej wciąż stoi pamiątka w postaci "stępki". Prawdopodobnie już niedługo, bo podobno właśnie pojawiła się oferta jej sprzedaży... do skupu złomu.

Stalowy element waży 62 tony. Cena ofertowa to 120 tysięcy złotych. Łatwo więc policzyć, że kilogram "stępki" kosztuje około 2 złote. Jak poinformował w piątek, 4 lutego, portal wSzczecinie.pl, ofertę zakupu od Polskiej Żeglugi Bałtyckiej otrzymały co najmniej cztery punkty skupu złomu.

Sprawę głośno komentują politycy.

- Miał być sztandarowy projekt rządzących, a okazał się wielką wydmuszką. To skandal! - mówi Jakub Kozieł z Konfederacji w rozmowie z "Super Expressem".

Czytaj też: Były "schody grozy", jest "poręcz absurdu". Szczeciński radny reaguje

Gorąco zrobiło się również w mediach społecznościowych.

"Joachim Brudziński myślę, że ty powinieneś ją kupić. Serio. Kosztuje ok.2 twoje miesięczne pensje. Stać cię i zasłużyłeś"

- napisał na Facebooku szczeciński poseł Sławomir Nitras.

"2 zł za kilogram stępki! Państwowa spółka zwróciła się z pytaniem do szczecińskich skupów złomu, czy za taka cenę kupią kawałek blachy, w który dumnie pukał Mateusz Morawiecki, zapowiadając budowę wielkiego promu. To symbol totalnej nieudolności i niekompetencji tej władzy! Przypomnę, że na stępkę i cały ten cyrk wydano 14 mln zł. Odpowiedzialni za tę niegospodarność zostaną rozliczeni!"

- czytamy na profilu posła Arkadiusza Marchewki.

Do tych doniesień na razie nie odnieśli się jednak przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości - zarówno europoseł Joachim Brudziński, który już jakiś czas temu stwierdził, że "nie będzie przepraszał i tłumaczył się 'hołocie i popaprańcom'", czy radna sejmiku zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna-Witt, która zasłynęła wpisem "s*ał kot tę stępkę".

Próbowaliśmy skontaktować się z potencjalnymi nabywcami słynnej "stępki". Jednak część punktów skupu złomu nie odbiera telefonów, a w pozostałych pracownicy nie chcą udzielać informacji.

Czytaj też: Fontanna na szczecińskim deptaku Bogusława nie działa od lat. Zamiast naprawić, miasto postawi... scenę

Sonda
Czy Szczecin jest prawdziwie "morskim" miastem?
"Żagle 2021" w Szczecinie na półmetku. Tłumy nad Odrą
Nasi Partnerzy polecają