Pierwszy sklep Netto powstał w Szczecinie
Duńska sieć sklepów Netto działa w Polsce od 27 lat. Pierwszy dyskont z charakterystycznym żółto-czarnym szyldem powstał w Szczecinie, przy ul. Emilii Gierczak w 1995 roku. Od tamtego czasu liczba sklepów wzrosła i po przejęciu blisko 300 sklepów sieci Tesco wynosi obecnie 650 w całej Polsce. To także 5 centrów dystrybucyjnych i ponad 9 tysięcy pracowników.
Firma ma swoją główną siedzibę w Szczecinie, która mieści się w kompleksie biurowców Baltic Business Park przy ul. 1 Maja. Wszystko jednak wskazuje, że to niebawem się zmieni. Netto poinformowało o planowanej przeprowadzce.
- W ciągu ostatniego roku, po przejęciu niemal 300 sklepów Tesco, Netto Polska powiększyło się do 650 placówek w całym kraju – mówi Hugo Mesquita, CEO Netto Polska. - To doskonały moment na podjęcie działań mających na celu zapewnienie dalszego rozwoju biznesu i rozbudowanie zespołu, którego wsparcia potrzebujemy w dążeniu do dalszego wzrostu.
Netto zniknie ze Szczecina?
Główna siedziba firmy zostanie przeniesiona do Warszawy. Przeprowadzka rozpocznie się jesienią i potrwa do wiosny 2023 roku. Czy to oznacza, że biura Netto znikną zupełnie ze Szczecina?
Jak informuje Netto, dotychczasowe biuro w Szczecinie będzie działać jako oddział regionalny. Około 20 procent pracowników administracji pozostanie w obecnej siedzibie. Wszystkie pozostałe zespoły otrzymały propozycję kontynuacji pracy w nowej siedzibie spółki w Warszawie. Warunki zatrudnienia w warszawskim biurze zostaną dostosowane i będą odzwierciedlały rynkowy standard.
- Chcę podziękować wszystkim pracownikom naszej siedziby głównej za dotychczasowy wkład w budowanie pozycji Netto – mówi Hugo Mesquita. - To dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich koleżanek i kolegów dynamiczny rozwój naszej sieci w Polsce jest możliwy, dlatego też mam nadzieję, że będziemy kontynuować współpracę z nowego biura w stolicy.
Pracownicy Netto zostaną bez pracy?
Co z pracownikami, którzy z różnych przyczyn nie zdecydują się na przeniesienie do Warszawy? Nie każdy jest bowiem przygotowany na przeprowadzkę do miasta oddalonego o ponad 500 kilometrów i zaczynania życia od nowa w obcym mieście. Jak informują przedstawiciele spółki, takie osoby uzyskają wsparcie w poszukiwaniu nowego miejsca pracy. Zatrudnienie będzie również możliwe w spółkach Grupy Salling, które zlokalizowane są w Szczecinie.
Czytaj też: Krzysztof Miruć: "Jestem fetyszystą betonu". Zobacz rozmowę ze znanym architektem HGTV i TVN! [WIDEO]