Nergal trafił do więzienia. Może spędzić tam nawet 9 lat

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, kpt. Przemysław Sońtka / Służba Więzienna Nergal trafił do więzienia. Może spędzić tam nawet 9 lat

Czeka go ważna misja

Nergal trafił do więzienia. Może spędzić tam nawet 9 lat

2023-02-17 8:47

Nergal trafił do zakładu karnego w Nowogardzie. Jest tam od kilku dni i pozostanie najprawdopodobniej na kolejne 9 lat. Dlaczego? Zazwyczaj tyle trwa psia służba w jednostkach penitencjarnych. Pies o imieniu Nergal zasilił szeregi funkcjonariuszy pełniących służbę w nowogardzkiej jednostce. Czworonożny funkcjonariusz będzie miał ważną misję do spełnienia.

Nergal to terier niemiecki. W zakładzie karnym w Nowogardzie jest już od kilku dni, jednak zanim na dobre rozpocznie służbę, musi odbyć szereg szkoleń.

- Nie każdy pies może pełnić służbę na czterech łapach, wymaga to spełnienia wielu kryteriów - tłumaczy kpt. Przemysław Sońtka z zakładu karnego w Nowogardzie. - Po przejściu wstępnych testów, pies razem z przypisanym mu przewodnikiem odbywa szkolenie dostosowane do zadań, które będzie w przyszłości wykonywał.

Do zadań funkcjonariusza sprawującego bezpośrednią opiekę nad psem należy m.in. tresowanie, pielęgnowanie, karmienie i dbanie o jego stan zdrowia. W marcu wraz ze swoją przewodniczką kpr. Karoliną Koszelą, Nergal rozpocznie specjalistyczne szkolenie, po zakończeniu którego będzie miał do spełnienia szereg ważnych zadań.

- Będzie pomagał w zapobieganiu przedostawania się na teren jednostki środków odurzających - dodaje kpt. Przemysław Sońtka. - Do jego zadań służbowych będzie należało m.in. przeszukanie pojazdów wjeżdżających na teren jednostki, a także osób wchodzących na teren jednostki, kontrola cel mieszkalnych, miejsc zatrudnienia skazanych, sal widzeń, pomieszczeń gospodarczych oraz korespondencji w tym paczek oraz listów nadawanych przez osoby bliskie skazanych.

Nergal spędzi za więziennymi murami co najmniej kilka kolejnych lat. Psia służba w jednostkach penitencjarnych może trwać nawet 9 lat.

Nergal trafił do więzienia. Może spędzić tam nawet 9 lat

i

Autor: kpt. Przemysław Sońtka / Służba Więzienna Nergal trafił do więzienia. Może spędzić tam nawet 9 lat

Więzienna grypsera. Znasz te słowa? Niektórych używasz codziennie [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Klawisz to inaczej:
Kiedyś podobno straszyły tu duchy. Co dalej z budynkiem przy ul. Komuny Paryskiej?

Jak wygląda szkolenie czworonożnych funkcjonariuszy?

Posłuchaj rozmowy z przewodniczką służbowego psa!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany