Marynarz w Alei Fontann

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Marynarz w Alei Fontann

Najsłynniejszy szczeciński marynarz "ubierze się" na Żagle 2021

2021-07-13 8:48

Najbardziej znany szczeciński marynarz wkrótce zmieni swoje odzienie. Już za kilka dni będziemy mogli go podziwiać w wyjątkowym stroju, nawiązującym do "Żagli 2021" - wydarzenia, które zastąpi finał regat The Tall Ships Races 2021, odwołany z powodu panującej pandemii. Pomnik w Alei Fontann, bo o nim mowa, będzie przypominał o zbliżającej się imprezie.

Marynarz zostanie przebrany już w najbliższy piątek, 16 lipca, dokładnie dwa tygodnie przed rozpoczęciem "Żagli 2021". Impreza odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia i zastąpi odwołany z powodu pandemii koronawirusa finał regat The Tall Ships Races 2021. Chociaż formuła wydarzenia będzie nieco skromniejsza, nie zabraknie pięknych żaglowców i licznych atrakcji, które będą czekać na mieszkańców po obu stronach Odry.

- Już w ten piątek ubierzemy marynarza w strój reprezentacji, co będzie sygnałem dla mieszkańców i turystów o nadchodzącej imprezie – mówi Leopold Korytkowski, dyrektor turystyki i wydarzeń w spółce Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Czytaj też: Niesamowita METAMORFOZA bramy przy ul. Łokietka. Sąsiedzi spisali się na medal! [ZDJECIA, WIDEO]

Rzeźba stanęła w Alei Fontann 41 lat temu, 19 czerwca 1980 roku i stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Szczecina.

Warto dodać, że jest to najczęściej "przebierany" pomnik w mieście. Sympatyczny marynarz występował już m.in. w odświętnym kolorowym stroju przy okazji finału The Tall Ships Races i Dni Morza. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przybrał barwy kampanii "Codziennie Polskę TworzyMy". Natomiast każdego roku, w okresie Bożego Narodzenia marynarz staje się... świętym Mikołajem i zaprasza na doroczny jarmark.

Czytaj też: Szczecin: Wyremontowali kamienicę na Pomorzanach. Efekt mocno zaskoczył. Co tu się stało? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak zmieniały się stroje marynarza w Alei Fontann? Zobaczcie w poniższej galerii:

Niecodzienna metamorfoza bramy w kamienicy w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają