Na widok patrolu nagle zawrócił. Szczecińscy policjanci nie odpuścili

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Na widok patrolu nagle zawrócił. Szczecińscy policjanci nie odpuścili

Na widok patrolu nagle zawrócił. Szczecińscy policjanci nie odpuścili

2022-04-06 8:34

Gdy zobaczył policyjny radiowóz, niespodziewanie zawrócił, by uniknąć kontroli w ramach tzw. "trzeźwego poranku". Policjanci od razu nabrali podejrzeń i postanowili sprawdzić, co spowodowało nagłą zmianę trasy i po chwili zatrzymali kierowcę volkswagena. Okazało się, że 52-latek miał powody, by unikać spotkania ze stróżami prawa. Teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 kwietnia. Policjanci szczecińskiej drogówki prowadzili weekendowe kontrole kierowców na jednej z ulic miasta. Około godz. 7:30 zauważyli pojazd marki Volkswagen LT, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu nagle zawrócił i zaczął oddalać się w kierunku, z którego przyjechał.

Policjanci nie odpuścili, podejrzewając, że mężczyzna może mieć coś na sumieniu. Włączając sygnały świetlne i dźwiękowe udali się za pojazdem. Po chwili udało im się zatrzymać podejrzany samochód. Za kierownicą siedział 52-letni mężczyzna, który przewoził pasażera.

Czytaj też: Taksówkarz przywiózł pasażera na szczeciński dworzec. Później pojawiła się policja

Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca jest nietrzeźwy. Alkomat wskazał blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Czytaj też: Groza na osiedlu Zachód w Stargardzie. Ktoś strzelał z wiatrówki do ludzi!

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Szaleniec w żółtej betoniarce siał grozę na ulicach Szczecina
Nasi Partnerzy polecają