Raj dla miłośników roślin

Można tu znaleźć monstery, kaktusy, a nawet nieco zapomniane "anginki". Festiwal Roślin w hali Netto Arena przyciąga tłumy!

2024-05-11 17:27

.To wydarzenie już na dobre wpisało się w kalendarium szczecińskich imprez i z każdą kolejną edycją cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W Netto Arenie odbywa się kolejna edycja Festiwalu Roślin, gdzie można zaopatrzyć się w wyjątkowe okazy.

Można tutaj znaleźć zarówno dobrze znane gatunki, czyli popularne monstery, zamioculcasy czy fikusy beniaminki, ale także nieco zapomniane geranium, czyli "anginki", które niegdyś licznie zdobiły polskie domy, szkoły i urzędy. Są też bardziej egzotyczne gatunki, rośliny owadożerne, kaktusy i sukulenty.

Na podstawie sugestii uczestników poprzednich edycji, podczas tego wydarzenia debiutują nowe odmiany roślin, w tym również rośliny kolekcjonerskie jak na przykład Monstera Variegata.

- Przez zimę odwiedziliśmy wielu ogrodników i zrobiliśmy co w naszej mocy, aby szalejąca inflacja nie odbiła się na naszych cenach – zapewnia Łukasz, organizator Festiwalu Roślin. - Zapraszamy wszystkich, aby po raz kolejny odwiedzili Festiwal Roślin i zobaczyli co przygotowaliśmy tym razem. Będzie bardzo dużo nowości.

Rośliny doniczkowe, które można zakupić podczas festiwalu pochodzą prosto z hodowli, dlatego ich ceny są bardzo atrakcyjne. Ceny rozpoczynają się od 5 złotych.

- Każdy kto nas odwiedzi, znajdzie coś dla siebie – dodaje organizator wydarzenia. - Niezależnie czy ma to być monstera, którą postawimy na podłodze jako element wystroju mieszkania, nieduży kaktus, który będzie ozdobą naszego biurka w pracy czy rośliny owadożerne, które cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem.

Poza roślinami na kiermaszu w Netto Arenie można również zaopatrzyć się w akcesoria, osłonki i środki ochrony roślin.

Festiwal Roślin odbywa się w dniach 11-12 maja.

Co wiesz o kwiatach doniczkowych? Quiz dla prawdziwej rośliniary

Pytanie 1 z 10
Modna roślina z dziurawymi liśćmi to
Festiwal Roślin w Netto Arenie