Warto się wybrać!

Mnóstwo atrakcji na Wałach Chrobrego. Piknik nad Odrą przyciąga całe rodziny

2024-05-11 16:38

To jedno z pierwszych dużych wydarzeń plenerowych w tym roku na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Piknik nad Odrą to nie tylko targi turystyczne. To także food trucki, występy artystyczne, animacje dla dzieci, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji dla całych rodzin. To wydarzenie, które od dwóch dekad przyciąga tysiące mieszkańców i turystów.

Odbywający się w dniach 11-12 maja Piknik nad Odrą to przede wszystkim Targi Turystyczne Market Tour, gdzie swoje oferty przedstawią przedstawiciele branży turystycznej, samorządy, regiony, organizacje pozarządowe z całego kraju, a także z Czech, Niemiec, Hiszpanii, Cypru i Tunezji.

Tunezja jest krajem partnerskim Pikniku nad Odrą. Ale w tym roku partnerem wydarzenia jest również Mazowsze. Partnerzy, poza swoją ofertą turystyczną, zaprezentują również swoje smaki, których można skosztować podczas Wielkiego Gotowania. To tunezyjski kuskus i mazowiecki barszcz chrzanowo-buraczany.

W strefie "Discover Pomerania" prezentują się wystawcy z polskich i niemieckich terenów Euroregionu Pomerania. Dzięki technologii VR można wybrać się również w wirtualną podróż po całym Euroregionie.

Na piknikowej scenie prezentują się lokalni artyści - zespoły muzyczne i taneczne. Podobnie jak w latach ubiegłych, na Pikniku nad Odrą obecne są również food trucki, czyli ulubione miejsce miłośników tradycyjnych burgerów, ale wielu rozmaitych potraw przygotowywanych w mobilnych barach. Dla koneserów piwa powstała specjalna Strefa Browarów Rzemieślniczych. Miłośnicy rękodzieła i oryginalnych przedmiotów mogą skorzystać z oferty Jarmarku Rozmaitości. Powstała również specjalna strefa dla najmłodszych.

Wiosenna, chociaż nieco pochmurna pogoda sprawiła, że na Wały Chrobrego przyszły tłumy szczecinian. Ci, którym nie udało się dotrzeć nad Odrę w sobotę, mogą przyjść na Piknik nad Odrą również w niedzielę.

Szczegółowy program Pikniku nad Odrą można znaleźć na stronie www.pikniknadodra.pl.

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?
Piknik nad Odrą 2024 w Szczecinie