Motorówki w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Motorówki w Szczecinie

Możesz mieć "Klaudynkę" na własność! Szczecińskie motorówki idą pod młotek

2021-10-20 7:46

Przez ostatnie lata można było je wypożyczać i zwiedzać Szczecin od strony wody, nawet nie posiadając patentu sternika. Teraz można mieć je na własność. Popularne biało-zielone motorówki o wdzięcznych imionach, zostały wystawione na sprzedaż. Klaudynka, Romka, Danuśka, Tereńka i Małgorzatka szukają nowych właścicieli.

Miejska wypożyczalnia motorówek funkcjonowała od 2014 roku i była pierwszą wypożyczalnią takich jednostek, które nie wymagały uprawnień do sterowania. Na przestrzeni lat spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia kupiła łącznie 6 motorówek. Każdego sezonu motorówki pływały po rozlewiskach Odry i cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów, stanowiąc ciekawą formę zwiedzania miasta.

- Kultowe motorówki szukają teraz nowego właściciela. Spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ogłosiła przetarg na sprzedaż 5 z 6 motorówek - mówi Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa miejskiej spółki. - Ceny wahają się od 10 do 16 tysięcy złotych. Każda łódź wyposażona jest w GPS, 2 koła ratunkowe, kotwicę, gaśnicę, bosak, wiosła 2 szt., pirotechnikę ratunkową, apteczkę, rzutkę ratunkową.

Czytaj też: Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 coraz bliżej. W tym roku także w nowym miejscu!

Miasto rezygnuje tym samym ze świadczenia usługi wypożyczania motorówek, ustępując prywatnym firmom, których w ostatnim czasie powstało dość sporo.

- Z roku na rok z na szczecińskich nabrzeżach przybywały firmy, które oferowały podobne usługi - dodaje Celina Wołosz. - Po kilku sezonach użytkowania szczecińskie motorówki ustępują miejsca innym jednostkom.

Przetarg ustny na sprzedaż motorówek odbędzie się 29 października o godz. 10:00 w siedzibie spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, przy ul. Wendy 8, w sali konferencyjnej. Do przetargu może stanąć każdy chętny, po wpłaceniu wadium w kwocie 500 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie spółki ŻSTW.

Czytaj też: "Królowe Życia": Arek Kocik zdradził, że robił TO w młodości. "Bardzo uwielbiam!"

Sonda
Zwiedzałeś kiedyś Szczecin od strony wody?
Sroka na szczecińskim torze kolarskim. Wyjątkowe dzieło ozdobiło zabytkowy obiekt
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany