Sroka na szczecińskim torze kolarskim

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wyjątkowe dzieło ozdobiło zabytkowy obiekt sportowy przy al. Wojska Polskiego

Sroka na szczecińskim torze kolarskim. Wyjątkowe dzieło ozdobiło zabytkowy obiekt [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-10-18 9:16

To jeden z najstarszych obiektów sportowych w Szczecinie. Niestety również jeden z najbardziej zaniedbanych. Mowa o torze kolarskim przy al. Wojska Polskiego. W ostatnim czasie na ścianie velodromu pojawiła się oryginalna ozdoba w postaci obrazu przedstawiającego ogromną srokę, trzymającą pierścionek w dziobie.

Sroka nie jest zwykłym muralem, jakich można spotkać wiele w przestrzeni Szczecina. To połączenie malarstwa i mozaiki, do której stworzenia artysta wykorzystał zużyte płyty CD. Obraz wyróżnia się na tle nieco nieco przyblakłych już graffiti pokrywających ściany obiektu.

Twórcą dzieła jest tajemniczy artysta ukrywający się pod pseudonimem "Wkrzański", który specjalizuje się w malowaniu ptaków. Jego dzieła można podziwiać m.in. w Szczecinie, Nowym Warpnie i Warszawie.

"Mam nadzieję, że ta niezwykła ściana okaże się być dobrą kryjówką dla łupu sprytnej sroki. (Nie daj się omamić błyskotkom - ptaki nie kradną.)"

- tak Wkrzański opisuje swoje dzieło na ścianie szczecińskiego velodromu.

Zobacz też: Banksy tu był? Tajemnicze dzieło ozdobiło ścianę w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Więcej prac artysty można zobaczyć na jego profilu na Instagramie.

Tor Kolarski im. Zbysława Zająca to jeden z najstarszych obiektów sportowych w Szczecinie. Został oddany do użytku w 1925 roku. W czasie wojny został nieznacznie uszkodzony, a po jej zakończeniu był kilkakrotnie modernizowany. Do niedawna był to jedyny w Polsce tor kolarski posiadający zadaszenie. Obiekt posiada widownię na 2 tysiące miejsc. Niestety lata świetności ma już za sobą i wymaga gruntownego remontu. Wciąż jednak odbywają się na nim treningi i zawody kolarskie.

Czytaj też: Urban Art Szczecin 2021. Artyści odmienili ścianę przy ul. Taczaka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać jeszcze więcej murali?
Sroka na szczecińskim torze kolarskim. Wyjątkowe dzieło ozdobiło zabytkowy obiekt