Policjanci rozdają ulotki niemieckim kierowcom

i

Autor: gk

Mówią Niemcom jak mają jeździć w Polsce... i rozdają ulotki. Akcja zachodniopomorskiej policji

2020-11-30 9:28

Zachodniopomorscy policjanci rozpoczęli akcję informacyjną, dzięki której niemieccy kierowcy mają się dowiedzieć jak jeździć po polskich drogach. Wszystko w ramach międzynarodowego projektu "Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii-Pomorza Przedniego".

Po obu stronach granicy obowiązują różne przepisy, akcja ma więc na celu uświadomienie kierowców o różnicach w zasadach poruszania się na drodze, by - nawet zupełnie nieświadomie - nie łamać obowiązujących przepisów.

Wcześniej akcja odbywała się po stronie niemieckiej. Policjanci instruowali polskich kierowców jak prawidłowo i zgodnie z przepisami poruszać się na drogach u naszego zachodniego sąsiada i wręczali broszurki, w których były przedstawione podstawowe informacje dotyczące przepisów ruchu drogowego na terenie Niemiec.

Teraz akcja przeniosła się na polską stronę granicy. Polscy policjanci informują niemieckich sąsiadów o obowiązujących na terytorium naszego kraju przepisach ruchu drogowego. Do rąk kierowców również trafiają stosowne broszurki. Informator ma przybliżyć im przepisy dotyczące min. obowiązku używania świateł mijania, zasad transportu przewożenia dzieci i zwierząt domowych oraz obowiązującej na polskich drogach dopuszczalnej maksymalnej prędkości w obszarze zabudowanym, drogach ekspresowych i autostradach.

W broszurce zawarte są też informacje odnośnie metod płatniczych stosowanych przy uregulowaniu nałożonego przez policjanta mandatu oraz podstawowe przepisy celne na temat bezcelowego przywozu towarów na teren Niemiec do użytku osobistego i konsumpcji.

Informacje przekazane są w bardzo przystępy i czytelny sposób.

Ulotka dla niemieckich kierowców

i

Autor: mat. policji
Sonda
Często stoisz w korkach?
Szalony rajd kierowcy Kaczyńskiego
Nasi Partnerzy polecają