Moto Zające i Kurczaki niosą pomoc na Wielkanoc. Dziesiątki motocyklistów na ulicach Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Moto Zające i Kurczaki niosą pomoc na Wielkanoc. Dziesiątki motocyklistów na ulicach Szczecina

Moto Zające i Kurczaki niosą pomoc na Wielkanoc. Dziesiątki motocyklistów na ulicach Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-04-17 14:11

Od wielu lat wspierają podopiecznych placówek wychowawczych, robiąc przy tym sporo hałasu i niezłe widowisko. Szczecińscy motocykliści nie odpoczywają również w Wielkanoc. Po świątecznym śniadaniu miłośnicy dwóch kółek wsiedli na swoje piękne maszyny, by nieść radość dzieciom.

"Moto Zające i Kurczaki" to akcja, która ma na celu sprawić, by na twarzach dzieci pokazał się uśmiech. W Wielką Sobotę, 16 kwietnia, motocykliści ze Szczecina, przebrani w wielkanocne stroje, wyruszyli z Wałów Chrobrego w kierunku Stargardu, by poświęcić swoje maszyny i wielkanocne pokarmy, a następnie przekazać dary dla podopiecznych tutejszych domów dziecka.

Czytaj też: Poświęcili wielkanocne koszyczki... na koniach! Wydarzenie powróciło do Szczecina po trzech latach przerwy [ZDJĘCIA]

Szczecińskie "Moto Zające i Kurczaki" niosą wielkanocną pomoc

Akcja odbyła się również w wielkanocną niedzielę, 17 kwietnia. W samo południe na Wałach Chrobrego zebrało się kilkudziesięciu motocyklistów, by tym razem przejechać głośnym korowodem do Polic, wioząc ze sobą prezenty dla podopiecznych domów dziecka. Część motocykli przystrojona była wielkanocnymi akcentami, m.in. zającami i kurczakami.

Wielkanocna akcja organizowana jest od wielu lat przez grupę "Motocykliści o Wielkich Sercach" - ludzi, których łączy nie tylko pasja, ale także chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Czytaj też: Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Potrafisz jeździć motocyklem?