Budowa Morskiego Centrum Nauki trwała kilka lat. Budynek o charakterystycznym kształcie przypominającym kadłub statku, od początku budził spore zainteresowanie i wiele emocji. Burzliwą dyskusję wywołała m.in.elewacja, która została pierwotnie pokryta jaskrawymi panelami, które następnie zostały przykryte antracytową siatką. Sam kształt budynku również nie pozostaje obojętny. Części odbiorców podoba się jego niebanalna forma, inni krytykują ją i zarzucają, że nie pasuje do historycznej zabudowy Łasztowni. Jeszcze inni skarżą się, że budynek MCN zasłania widok na Wały Chrobrego z Trasy Zamkowej. Po zmierzchu fasada Morskiego Centrum Nauki podświetlana jest w różnych kolorach - w zależności od okazji.
Ekspozycja Morskiego Centrum Nauki składa się z wystawy stałej, wystawy czasowej i planetarium ze sferyczną salą kinową. Wystawa stała podzielona jest na pięć wystaw tematycznych, na których znajdziemy w większości interaktywne eksponaty, a także pamiątki związane z morzem, m.in. słynny kajak Aleksandra Doby. Łącznie na wystawie stałej dostępnych będzie ponad 200 eksponatów.
Morskie Centrum Nauki w Szczecinie - ile zapłacimy za bilety?
Otwarcie Morskiego Centrum Nauki odbędzie się w sobotę, 27 maja. Już teraz można kupić bilety na wystawę stałą i na seanse w planetarium. Na stronie internetowej centrumnauki.eu uruchomiono system rezerwacji. Bilety będą dostępne również w kasach w holu budynku. Ile zapłacimy za wstęp do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie?
Wstęp na wystawę stałą będzie kosztował 30 złotych (bilet normalny). Bilety ulgowe kosztują 25 złotych.
Żeby obejrzeć 45-minutowy seans w planetarium, trzeba zapłacić 25 złotych. Bilet ulgowy to koszt 16 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona. W jednym czasie w sferycznej sali kinowej zmieści się niewiele ponad 40 osób.
Wystawy można zwiedzać od wtorku do niedzieli. W poniedziałki Morskie Centrum Nauki jest nieczynne.