Rowerzysta potrącił pieszego w centrum Szczecina

i

Autor: YouTube / Stop Cham Rowerzysta potrącił pieszego w centrum Szczecina

O włos od nieszczęścia

Mistrz kierownicy... i dwóch kółek. Nie tylko kierowcy łamią przepisy

2023-03-12 7:29

Zazwyczaj mówi się, że to kierowcy najczęściej łamią przepisy ruchu drogowego, jednak sporo "za uszami" mają również rowerzyści. Właśnie z powodu brawurowej jazdy i ignorowania przepisów przez rowerzystę, w centrum Szczecina doszło do groźnego zdarzenia. Nagranie trafiło do sieci i wywołało falę komentarzy.

Niebezpieczna sytuacja w centrum Szczecina

Na trwającym niespełna minutę filmie opublikowanym na kanale STOP CHAM w serwisie YouTube widzimy rowerzystę, który najpierw dość pewnie wjeżdża z ul. Piłsudskiego na pl. Odrodzenia i jedzie dalej w stronę pl. Grunwaldzkiego. Zjeżdżając z ronda nie tylko nie wjeżdża na pas dla rowerów, ale też zupełnie ignoruje pieszego znajdującego się na przejściu i potrąca go, po czym ucieka z miejsca zdarzenia. Na szczęście mężczyźnie przechodzącemu przez jezdnię nic poważnego się nie stało.

Internauci: "Rowerzyści to stan umysłu"

Według informacji z wideorejestratora, do zdarzenia doszło w środę, 8 marca, w godzinach porannych. Krótkie nagranie trafiło do sieci i wywołało prawdziwą lawinę komentarzy. Internauci nie pozostawili na niezdyscyplinowanym rowerzyście przysłowiowej "suchej nitki".

"Żeby potrącić w ten sposób pieszego będąc na rowerze to już się serio trzeba postarać i dobrze wycelować."

"No co... 1500 zł mandatu, 6 punktów karnych i zakaz jazdy na rowerze przez okres 6 miesięcy."

"Kolejny rowerowy król jezdni. Za potrącenie pieszego na przejściu rowerem powinny być takie same kary i konsekwencje dla kierującego jak samochodem."

"Patrząc na tych rowerzystów, to mam wrażenie że rowerzyści to stan umysłu."

"Wincyj przywilejów dla pedalarzy, wincyj."

"I jeszcze ucieczka z miejsca zdarzenia. Łapać bandytę."

"By 1500 dostał, to by może zaczął jak człowiek jeździć."

- czytamy w komentarzach pod filmem.

Za to ludzie nienawidzą rowerzystów

Rowerzyści uważają się za najbardziej pokrzywdzoną grupę na drogach. Ciągle żalą się, że padają ofiarą ataków kierowców czy pieszych czy na nieodpowiednie warunki do jazdy. Sami jednak nie są bez winy. Pod adresem cyklistów padają często poważne oskarżenia dotyczące przestrzegania przepisów czy kultury jazdy. Jakie są najczęściej powtarzające się zarzuty wobec rowerzystów? Sprawdźcie w poniższej galerii:

Sonda
Czy rowerzyści jeżdżą bezpiecznie?
Jak "zarobić" na przejażdżce Szczecińskim Rowerem Miejskim?
Nasi Partnerzy polecają