Wystawa makiet kolejowych w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Miniaturowy świat kolei w szczecińskim Posejdonie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-06 15:10

Małe jest piękne - wiedzą o tym przede wszystkim modelarze, którzy z wielką precyzją tworzą miniaturowe makiety. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie wystawą makiet kolejowych, która odbywa się w tym roku w kompleksie Posejdon przy Bramie Portowej. Impreza od lat cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród miłośników miniaturowych kolejek elektrycznych.

W sobotę w Posejdonie pojawiły się tłumy mieszkańców, którzy chcieli zobaczyć kolejowy świat w skali mikro. Miniaturowe pociągi, imponujące makiety, wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły, modele pociągów i samochodów, miniaturowe stacje kolejowe, a nawet całe miasteczka - to wszystko wzbudza zachwyt zarówno u najmłodszych jak i nieco starszych. Do Szczecina przyjechali miłośnicy modelarstwa niemal z całej Polski, którzy dzielą się z innymi swoim hobby. W jednym miejscu można zobaczyć gromadzone przez lata zbiory, które są nie tylko efektem ciężkiej pracy, ale ogromnego poświęcenia, zarówno czasu jak i pieniędzy.

Czytaj też: "Królowe Życia": Kłopotliwy współlokator Arka. Zepsuł mu sprzęt wart TYSIĄCE!

To już ósma edycja wystawy. Tym razem odbywa się w zupełnie nowym miejscu, a mianowicie w przestrzeni nowego kompleksu Posejdon przy Bramie Portowej. Na odwiedzających czekają m.in. kolejowa makieta modułowa w skali H0 1:87, TT 1:120, makieta w skali 1 1:32 i kolejka ogrodowa w skali G 1:22,5. Są również stoiska, na których można nabyć modele oraz akcesoria do budowy makiet. Ze względu na pandemię, w tym roku nie odbywają się warsztaty dla najmłodszych.

Czytaj też: Szczecin: Kolejna szansa na zakup roweru miejskiego

Wystawę można odwiedzać w sobotę, 6 listopada, w godzinach 12:00-18:00 i w niedzielę, 7 listopada, w godzinach 11:00-15:00. Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest przez koło Zachodniopomorskiego Klubu Miłośników Kolei działające przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Szczecinie oraz Posejdon Center.

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Wystawa makiet kolejowych w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają