Drapacze chmur w Międzyzdrojach

i

Autor: Siemaszko

Międzyzdroje jak Benidorm? Dwa drapacze chmur powstaną przy samej plaży. Nie wszystkim to się podoba

2021-02-05 11:08

Niektórym ta wizja kojarzy się z Dubajem, innym z hiszpańskim Benidorm. W Międzyzdrojach, nad samym brzegiem Bałtyku mają powstać dwa 33-kondygnacyjne drapacze chmur. Wizjonerskie plany dewelopera wywołały burzliwą dyskusję.

Dwie wieże o wysokości 112 metrów, które mają zostać zbudowane przy międzyzdrojskiej promenadzie, tuż nad brzegiem Bałtyku, z pewnością na zawsze zmienią pejzaż wybrzeża. Na 33 kondygnacjach ma powstać 345 apartamentów, wielopoziomowy parking, lokale usługowe, a na samym szczycie kawiarna z tarasem widokowym. Projekt uzyskał już pozwolenie na budowę.

– Przedsięwzięcie jest pionierskie i bardzo ekscytujące. Nie ma obaw, że inwestycja zniknie wśród innych podobnych, bo nic nie może się z nią równać w tej części wybrzeża - mówi Lesław Siemaszko, właściciel firmy, która wybuduje obiekt. – Zadbaliśmy, aby każdy apartament był ekskluzywny, a każdy gość i mieszkaniec miał widok na morze. To było wyzwanie, przed którym stanęli nasi architekci.

Zobacz też: Wyjątkowa pamiątka na kamienicy w Szczecinie. Przypomina o jej MROCZNEJ historii [ZDJECIA, WIDEO]

Drapacze chmur, które zdominują panoramę Międzyzdrojów, budzą wiele emocji. Jedni chwalą sobie wizjonerski pomysł, przywołując podobne realizacje w innych znanych kurortach, inni otwarcie go krytykują, obawiając się, że Międzyzdroje bezpowrotnie stracą swój klimat, podobnie jak hiszpański Benidorm, który z kameralnej wioski rybackiej, stał się "zagłębiem" drapaczy chmur.

  • "Budynek będzie tworzył ciekawą perspektywę, będzie przyciągał bogatszych turystów, aby wynająć apartament z pięknym widokiem. To będzie ozdoba polskiego wybrzeża!"
  • "W Cesenatico we Włoszech stoi zaraz koło plaży tego typu wieżowiec i jest symbolem miasta."
  • "Wole te wieżowce niż ocieplone styropianem stare domy albo domki z drewnopodobnych płyt, zbudowane po taniości, żeby tylko było gdzie turystów upychać."
  • "Zarobi deweloper i budowlańcy, Zarobią wynajmujący. Turyści zostawią kasę u taksówkarzy, w barach i w okolicznych sklepach. Zatankują auta. Od wszystkiego wpadnie VAT – zarobi państwo, zarobi gmina, zarobią ludzie."
  • "Dramatyczny dramat. Bez ładu i składu. Wbrew otoczeniu. Międzyzdroje to miejsce na drogie i butikowe pensjonaty a nie wieżowce z ambicjami."
  • "Przytłacza otoczenie i wygląda, jakby lada moment miał runąć na plażę."
  • "Wieże na tle Wolińskieo Parku Narodowego. Skandal, gruby skandal."
  • "Wystarczy pojechać do pobliskiego Ahlbecku by zobaczyć jak powinien wyglądać nadmorski kurort.A Międzyzdroje niszczone od wielu nigdy mu już nie dorównają.Za dużo bezguścia, braku planu i szacunku do starego."

- czytamy w komentarzach w mediach społecznościowych.

Zobacz też: To one górują nad miastem! Poznaj najwyższe budowle Szczecina [TOP 10]

Co sądzicie o tym projekcie? Zagłosujcie w poniższej sondzie!

Sonda
Co sądzisz o planach budowy drapaczy chmur w Międzyzdrojach?
Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany