Iluminacje Szczecin 2022

i

Autor: Anna Formicka Iluminacje Szczecin 2022

Warto się wybrać!

Miasto rozbłyśnie tysiącami świateł i kolorów. Co zobaczymy podczas Iluminacji Szczecin 2023?

2023-06-14 10:23

Iluminacje Szczecin to wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. W ciepły sierpniowy wieczór wiele miejsc w mieście zmienia się w pulsującą światłami i kolorami magiczną przestrzeń. Podobnie będzie również w tym roku, podczas piątej edycji tego wydarzenia. Po raz drugi odbędzie się konkurs na najlepszą iluminację.

Iluminacje Szczecin 2023 odbędą się 14 sierpnia. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, podobnie jak rok temu rozświetlone zostaną zakątki Parku Żeromskiego, gdzie powstanie dziesięć instalacji światło-dźwięk, strefa muzyczna i gastronomiczna. Iluminacje pojawią się także na "Złotym Szlaku" prowadzącym od Zamku Książąt Pomorskich do urzędu miasta, przy którym pojawi się pięć konkursowych instalacji.

- W tym roku zgłoszono dziesięć projektów, a zwycięskich pięć rozświetli przestrzeń miasta - tłumaczy Kacper Reszczyński ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Pierwszą z nich jest instalacja "Cień" Szymborskiej, która przedstawi niezwykłą postać poetki w rocznicę jej urodzin, a także fragmenty jej wierszy. Drugi projekt to interaktywna instalacja przestrzenno-świetlna nawiązująca do historii Szczecina – "Głód życia".

Iluminacje Szczecin 2022

i

Autor: Anna Formicka Iluminacje Szczecin 2022

Jedną z konkursowych prac będzie również iluminacja na fasadzie urzędu miasta, inspirowana zielenią tworzącą szczeciński krajobraz.

- To nie jedyna instalacja z motywami roślinnymi - dodaje rzecznik ŻSTW. - Kolejny projekt składa się z kwiatowych dekoracji oraz elementów symbolizujących świat techniki. Piąta wybrana instalacja przybliży morze do Szczecina. Na pomniku Marynarza pojawią się morskie dekoracje, a w tle usłyszymy szanty.

Więcej informacji o zwycięskich pracach można znaleźć na stronie internetowej ŻSTW.

Sonda
Czy często bierzesz udział w wydarzeniach plenerowych?
Iluminacje rozświetliły Szczecin tysiącami kolorów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany