Długi weekend w Szczecinie

Iluminacje rozświetliły Szczecin. Miasto rozbłysło kolorami [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-08-15 9:16

Park Żeromskiego, Teatr Letni, deptak Bogusława oraz wiele innych miejsc w Szczecinie rozbłysło kolorowymi światłami. Nawet rowery miejskie zyskały wyjątkową świetlną oprawę. Wszystko w ramach wydarzenia Iluminacje Szczecin 2022, które odbyło się w niedzielny wieczór, 14 sierpnia.

Najwięcej atrakcji czekało na mieszkańców w Parku Żeromskiego, gdzie przygotowane zostały specjalne strefy światła i muzyki. Oświetlone w niecodzienny sposób parkowe alejki nabrały wyjątkowego, magicznego charakteru. Były m.in. kule dyskotekowe zawieszone na drzewach czy pokazy laserów. Dla odwiedzających przygotowano również strefę gastronomiczną.

Czytaj też: Teatr Letni w Szczecinie jak twierdza. Mieszkańcy muszą pokonywać setki metrów dookoła [ZDJĘCIA, WIDEO]

Iluminacje rozświetliły Szczecin tysiącami kolorów

Iluminacje Szczecin to również dodatkowe atrakcje w przestrzeni miasta. W ramach konkursu lokalni artyści przygotowali instalacje świetlne. W Alei Kwiatowej odbyły się przepełnione energią i światłem pokazy w wykonaniu Bloco Pomerania. W Alei Fontann można było podziwiać świetlne pianino, a w podwórku przy ulicy Mariackiej - "Miasto lampionów". Kolorami rozbłysł również deptak Bogusława, gdzie mieszkańcy mogi przejść przez świetlistą bramę. Mieszkańcy zgromadzeni w zmodernizowanym Teatrze Letnim mogli zobaczyć pokaz iluminacji.

Wieczornych planów nie pokrzyżowała również pogoda. Mimo, iż niespodziewanie spadł ulewny deszcz, nie zniechęciło to szczecinian do podziwiania świetlnych instalacji.

Czytaj też: Letni Jarmark Szczeciński przyciąga tłumy na Jasne Błonia [ZDJĘCIA]

Sonda
Masz plany na długi weekend w sierpniu?
Nasi Partnerzy polecają