Matura w czasach PRL. Jak wyglądały egzaminy dojrzałości naszych rodziców i dziadków? [GALERIA]

2021-05-05 7:05

Chociaż od tamtych czasów wiele się zmieniło, egzamin maturalny wygląda niemalże tak samo. Sala gimnastyczna, odświętny strój, ogromny stres, niezawodna ściąga... i wielka niewiadoma dotycząca tematu egzaminu. Mowa oczywiście o maturze, czyli jednym z najważniejszych momentów w życiu prawie każdego młodego człowieka wchodzącego w dorosłość. Jak wyglądały egzaminy dojrzałości w czasach naszych rodziców i dziadków? Zobaczcie w galerii!

Ten moment przeżył prawie każdy z nas. I chociaż wtedy nie było nam do śmiechu, a poziom stresu przekraczał wszelkie dopuszczalne normy, teraz, po latach, wspominamy te czasy z uśmiechem i nutką nostalgii. Dla młodych ludzi to bardzo świeże wspomnienia, dla starszego pokolenia - czasy wręcz historyczne.

Rozwiąż QUIZ: Zdasz maturę z polskiego? Jeśli tego nie wiesz, będzie ciężko! Sprawdź, jak dobrze znasz lektury obowiązkowe na maturze 2021

W czasach PRL matura wyglądała bardzo podobnie do czasów obecnych. Ławki ustawione na szkolnej sali gimnastycznej, odświętny strój podkreślający dorosłość, ściągi pochowane w najróżniejszych zakamarkach odzieży i ogromne nerwy, które wręcz eksplodowały. Zmieniło się nieco otoczenie. Na ścianach nie wiszą już portrety partyjnych dygnitarzy i hasła wychwalające socjalizm, czarna tablica zmieniła kolor na biały, a kredę zastąpiono kolorowym markerem. Zmieniła się również moda. Jak wyglądały egzaminy maturalne w latach 60., 70. i 80. XX wieku? Sprawdźcie! Przygotowaliśmy dla Was wyjątkową, "sentymentalną" galerię zdjęć z matur w czasach PRL.

Matura 2021:

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany