Matura 2020 - CKE podała pełne wyniki

i

Autor: Pixabay Matura próbna CKE 2021 INFORMATYKA poziom rozszerzony. Jakie będą pytania na maturze próbnej z informatyki na poziomie rozszerzonym? [ARKUSZE]

Matura 2020. Jak wypadli uczniowie z województwa zachodniopomorskiego?

2020-10-01 7:31

Są już znane wyniki tegorocznych matur, które z powodu panującej pandemii były zupełnie inne niż w latach ubiegłych. Jak w tych wyjątkowych warunkach poradzili sobie uczniowie z województwa zachodniopomorskiego?

W 2020 roku do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej, zarówno w terminie głównym, czyli w czerwcu i w terminie dodatkowym, w lipcu, w wojewodztwie zachodniopomorskim przystąpiło łącznie 9743 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W sesji poprawkowej we wrześniu do egzaminu maturalnego przystąpiło 2157 osób.

Jak wypadli tegoroczni maturzyści w Zachodniopomorskiem? Okazuje się, że mniej więcej co piąta osoba nie zdała egzaminu. Pozytywny wynik otrzymało 79,1 proc. maturzystów, czyli mniej niż wynosi średnia krajowa (81,8 proc.).

Lepiej wypadli absolwenci liceów, gdzie egzamin zdało 82,7 proc. przystępujących (średnia krajowa to 87,1 proc.). Wśród absolwentów techników egzamin zdało 72,7 proc. przystępujących (średnia krajowa wynosi 73,1 proc.

W województwie zachodniopomorskim największą, stuprocentową zdawalność zanotowano w przypadku języków ukraińskiego, francuskiego i włoskiego. Język polski zdało 94 procent absolwentów, matematykę 80 procent. Najwięcej problemów sprawił maturzystom język rosyjski, gdzie zdawalność wyniosła 78 procent.

Przypomnijmy, z powodu epidemii koronawirusa egzaminy odbyły się w czerwcu, czyli miesiąc później, niż zazwyczaj. Nie było również egzaminów ustnych.

Sonda
Czy uważasz, że koronawirus utrudnił naukę maturzystom?
Otwarcie biblioteki w Skawinie