Protest na placu Solidarności

Manifestacja "Ani jednej więcej" po śmierci ciężarnej Doroty. Szczecinianie protestowali przeciwko zaostrzonym przepisom antyaborcyjnym

2023-06-14 20:55

Szczecin był jednym z kilkudziesięciu miast, w których w środę, 14 czerwca 2023 odbyły się manifestacje pod hasłem "Ani jednej więcej". Na placu Solidarności zebrał się tłum mieszkańców, sprzeciwiającym się zaostrzonym przepisom antyaborcyjnym.

Odbywające się w całej Polsce manifestacje mają związek ze śmiercią 33-letniej Doroty, która 24 maja, będąc w piątym miesiącu ciąży zmarła w szpitalu w Nowym Targu, gdzie na oddział trafiła z bezwodziem. To był już kolejny przypadek śmierci kobiety, której odmówiono przerwania ciąży zagrażającej zdrowiu i życiu. Podobne protesty odbywały się m.in. w 2021 roku, po śmierci ciężarnej Izabeli z Pszczyny.

Szczeciński protest rozpoczął się o godz. 18:00. Na placu Solidarności zebrało się kilkaset osób. Uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty, na których widniały m.in. hasła: "Ani jednej więcej", "Przestańcie nas zabijać", "Świeckie państwo".

Podczas zgromadzenia głos zabrały m.in. prof. Inga Iwasiów, radna Urszula Pańka i ginekolożka dr Maria Kubisa, z której gabinetu funkcjonariusze CBA zabrali dokumentację medyczną wszystkich pacjentek, które znajdowały się pod jej opieką. Pamięć Doroty, Izy i Agnieszki - kobiet, które zmarły wskutek zaostrzenia przepisów aborcyjnych uczczono minutą ciszy i zapalonymi zniczami.

Sonda
Czy jesteś za liberalizacją prawa aborcyjnego w Polsce?
Manifestacja "Ani jednej więcej" w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany