Łukasz Berezak został okradziony! Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP nie może wyjść z domu

i

Autor: Facebook / Łukasz Berezak Łukasz Berezak został okradziony! Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP nie może wyjść z domu

Jak tak można?!

Łukasz Berezak został okradziony! Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP nie może wyjść z domu

2023-02-13 18:42

Złodzieje potrafią być coraz bardziej bezwzględni. Coraz częściej okradają tych, którzy niosą pomoc innym, a także tych, którzy mierzą się z licznymi przeciwnościami losu. Nie oszczędzili nawet najsłynniejszego wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łukasz Berezak, który każdego roku zbiera pieniądze dla potrzebujących, jednocześnie walcząc z ciężką chorobą, został pozbawiony możliwości wyjścia z domu.

Łukasz Berezak od najmłodszych lat jest ciężko chory, jednak mimo przeciwności losu z całą mocą angażuje się w pomoc innym. Młody szczecinianin stał się najsłynniejszym wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, poza problemami zdrowotnymi, pojawił się kolejny - tym razem za sprawą złych ludzi. Nieznany sprawca ukradł z klatki schodowej specjalną przystawkę elektryczną do wózka inwalidzkiego, którym porusza się 19-latek.

"Jestem bardzo przygnębiony, zwłaszcza, że ten sprzęt kosztował 9,5 tysiąca i kupiony był w zeszłym roku. Bez niej nie mogę wyjść z domu" - napisał Łukasz na Facebooku, apelując o udostępnienie wpisu. - "Nie wiem komu to się przyda".

Sprawa kradzieży została zgłoszona na policję. Być może złodzieja ruszy sumienie i zwróci sprzęt, który dla Łukasza Berezaka ma ogromną wartość, gdyż pomaga mu w codziennym funkcjonowaniu.

Sonda
Czy wsparłeś WOŚP?
Afera wokół szczecińskiego amfiteatru. Z dachu kapie woda