Kwiaty, rękodzieło i lokalne przysmaki. Odwiedź w ten weekend Wały Chrobrego! [LISTA ATRAKCJI]

2016-05-12 10:02

W najbliższy weekend Wały Chrobrego po raz kolejny zmienią się w wielki ogród. Wszystko za sprawą odbywającego się dwa razy do roku kiermaszu "Pamiętajcie o ogrodach". Jest to impreza adresowana nie tylko do działkowców i właścicieli ogrodów, ale dla wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas. Jakie atrakcje czekają na szczecinian?  

Kiermasz zgromadzi na Wałach Chrobrego ponad 100 wystawców z całej Polski. Będzie można znaleźć najbardziej wyszukane odmiany drzewek i krzewów ozdobnych i owocowych, winorośli, ozdobnych pnączy, bylin, traw, róż, roślin rabatowych i balkonowych, cebulek kwiatowych, roślin wodnych. Nie zabraknie nawozów mineralnych i organicznych czy elementów małej architektury.

Znajdzie się także coś dla miłośników zieleni, którzy nie posiadają własnego ogródka, m.in. kaktusy i inne rośliny doniczkowe, a także ceramika i rękodzieło, miody, świeże i pachnące zioła - prosto od producentów.

"Pamiętajcie o ogrodach" to także kiermasz jadła regionalnego, czyli tradycyjna "Wałówka z przysmakami". W ciągu ulicy Szczerbcowej swoje stoiska będą mieli m.in. producenci pieczywa, wędlin, serów, miodów czy piwa z lokalnych minibrowarów.

A na placu Mickiewicza coś miłego dla oka, czyli VIII Plenerowa Wystawa Florystyczna, na której podziwiać będzie można około 30 kwiatowych kompozycji. Każda wystawa to inna tematyka, tym razem floryści zaprezentują prace pod hasłem "Nieugięci marzyciele poruszeni układem mechanicznie doskonałym".

Na kiermasz i wystawę można wybrać się w sobotę, w godzinach 9.00-18.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 17.00. Wstęp wolny.

Przeczytaj również: Osiedlowe kina plenerowe w Szczecinie. Wyjdź z domu i obejrzyj film!

Nasi Partnerzy polecają