Ktoś strzelał do tramwaju? To już kolejny taki przypadek w Szczecinie

i

Autor: Bru-nO / CC0 / pixabay.com, gk Ktoś strzelał do tramwaju? To już kolejny taki przypadek w Szczecinie

Co się dzieje?

Ktoś strzelał do tramwaju? To już kolejny taki przypadek w Szczecinie

2023-01-03 8:52

To już drugi taki przypadek w Szczecinie na przestrzeni ostatnich kilku dni. Krótko przed świętami, w rejonie ulicy Niemcewicza ktoś ostrzelał autobus komunikacji miejskiej. W poniedziałek, 2 stycznia, w późnych godzinach popołudniowych, do podobnej sytuacji doszło na ulicy Potulickiej. W tramwaju niespodziewanie pękła szyba.

Do zdarzenia doszło w tramwaju linii nr 9. W pojeździe niespodziewanie pękła jedna z bocznych szyb. Sytuacja była bardzo podobna do tej sprzed niespełna dwóch tygodni, co wzbudziło podejrzenia, że po raz kolejny ktoś próbował ostrzelać pojazd z wiatrówki. Zdarzenie spowodowało wstrzymanie ruchu tramwajowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Incydent został zgłoszony na policję, która przybyła na miejsce zdarzenia.

Przypomnijmy, do podobnej sytuacji doszło 21 grudnia na Niebuszewie, gdy w wypełnionym pasażerami autobusie linii 87 jadącym ulicą Niemcewicza, najprawdopodobniej wskutek strzału z wiatrówki, niespodziewanie pękła boczna szyba. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Tory tramwajowe wracają na aleję Wojska Polskiego
Nasi Partnerzy polecają