Co tam się wydarzyło?

Chwile grozy w Szczecinie. Ktoś strzelał do autobusu?

2022-12-22 11:13

W pojazdach komunikacji miejskiej w Szczecinie zdarzały się już różne incydenty: awantury, libacje, a nawet pobicia. To, co wydarzyło się w środę, 21 grudnia po południu, było pierwszym takim przypadkiem od niepamiętnych czasów. Prawdopodobnie ktoś ostrzelał autobus!

Do zdarzenia doszło w późne środowe popołudnie. Mimo, iż była to już końcówka szczytu komunikacyjnego, autobusem linii 87 jechało wielu pasażerów ogarniętych przedświąteczną gorączką. W pewnej chwili podróż została niespodziewanie przerwana.

- Autobus linii 87 ruszał z przystanku na ulicy Niemcewicza w kierunku ronda Sybiraków i po chwili gwałtownie zahamował - relacjonuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Słychać było huk, krzyk pasażerów i trzask pękniętej szyby.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wezwane odpowiednie służby. Na szczęście nikt nie został ranny.

- Wygląda na to, że ktoś strzelił w kierunku autobusu z wiatrówki - mówi rzeczniczka ZDiTM. - W pojeździe uszkodzona została jedynie szyba. Jest już zamówiona, ale nie wiadomo czy uda się ją sprowadzić jeszcze przed świętami.

Postępowanie w sprawie prowadzi policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i monitoring. Ustalono również świadków zdarzenia.

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Tory tramwajowe wracają na aleję Wojska Polskiego
Nasi Partnerzy polecają