Duchowny podbija TikToka

Ksiądz z Barlinka robi to przed kamerą i przyciąga tłumy! Widziały to tysiące internautów

2022-12-12 22:59

Ksiądz kojarzy się zazwyczaj z odprawianiem mszy, nauczaniem religii i głoszeniem Ewangelii - w tradycyjny, a zdaniem wielu dość archaiczny sposób. Są jednak duchowni, którzy idą z duchem czasu i próbują dotrzeć do wiernych w inny sposób. Internet jest w tym przypadku idealnym narzędziem. Niektórzy księża prowadzą swoje kanały na YouTube, publikują wpisy na Facebooku, a jeszcze inni udzielają się w medium społecznościowym, które bije rekordy popularności wśród młodzieży, czyli TikToku. Tak jest w przypadku księdza z Barlinka (woj. zachodniopomorskie), który publikuje krótkie filmy, na których często występuje w sytuacjach, które - jak na duchownego - są bardzo nietypowe.

Nie tylko ksiądz Adrian z Rybnika

Ostatnio zrobiło się głośno na temat księdza Adriana z Rybnika, który publikuje na TikToku filmy, na których... tańczy z uczennicami podczas lekcji religii. Wspólnie z nimi przygotowuje układy choreograficzne, a nagrania publikuje na popularnym portalu, wzbudzając ogromne zainteresowanie i zachwyt. Wielu młodych ludzi wręcz zazdrości swoim kolegom ze Śląska takiego katechety, co można przeczytać w licznych komentarzach pod filmami publikowanymi przez @padre.adriano.

Okazuje się, że duchownych, którzy próbują dotrzeć do wiernych w nieco inny, mniej tradycyjny sposób, jest więcej. Takiego "księdza z TikToka" ma również Pomorze Zachodnie. Ksiądz Piotr z Barlinka nie tylko w przystępny dla młodych ludzi mówi o wierze, ale również kibicuje polskim piłkarzom na Mundialu, pokazuje swoje umiejętności w kopaniu piłki, a nawet... tańczy do piosenek disco-polo!

"Taki ksiądz to skarb!"

Internauci są zachwyceni wirtualną działalnością księdza Piotra. Świadczą o tym liczne pozytywne komentarze pod jego filmami.

"Ksiadz Tancerz pedagog filantrop człowiek wielu talentów"

"Super! taka religia to jest coś na luzie, najlepiej trafia do młodzieży"

"Taki ksiądz to skarb, moim zdaniem. Myślę, że takim podejściem przyciaga dzieci i młodzież do kościoła beż przymusu, tylko z chęcią"

"Ksiądz na wesoło... Super!"

"Chcę nagrać z księdzem tiktoka"

"Normalny ksiądz w dobie toktoka"

"Brawo dla Was! Taka religia to aż chce się pójść"

- czytamy w komentarzach pod filmami.

Ksiądz z Barlinka występuje na TikToku jako @xpiotrTT. Śledzi go już blisko 6 tysięcy internautów, a jego filmy zdobyły już ponad 100 tysięcy polubień.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Rzucam hasło: ks. Maciej Czaczyk
Nasi Partnerzy polecają