Są ich tysiące!

Krążkopławy opanowały świnoujską plażę. To prawdziwa inwazja! [ZDJĘCIA, WIDEO]

To jeden ze zwiastunów zbliżającej się jesieni i jednocześnie wyjątkowe zjawisko przyrodnicze. Na plaży w Świnoujściu można zaobserwować tysiące meduz, które morze wyrzuca na brzeg. Niektórzy są zachwyceni tym widokiem, u innych galaretowate morskie stworzenia wywołują obrzydzenie.

To prawdziwy wysyp krążkopławów, które o tej porze roku pojawiają się licznie na nadmorskich plażach. Meduzy, a tak naprawdę "chełbie modre" rozmnażają się i można ich zaobserwować tysiące.

Czytaj też: Wierzchowo: Przerażający widok, którego nie da się zapomnieć. Ludzie zgotowali psu koszmarny los [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Krążkopławy zajmują świnoujską plażę

U części osób spacerujących po świnoujskiej plaży, stworzenia wywołują zachwyt, u innych obrzydzenie i niepokój. Od dawna panuje przekonanie, że meduzy parzą. Owszem, posiadają one jad, jednak jest on niegroźny dla człowieka. Jedynie osoby, które mają alergię na jeden ze składników wydzieliny parzydełek chełbi, powinny unikać kontaktu z tymi stworzeniami.

Chełbie modre są uznawane za jeden z najstarszych gatunków. Istnieją od milionów lat. Meduzy występowały w oceanach długo zanim na Ziemi pojawiły się dinozaury.

Czytaj też: Nielegalna hodowla ptaków pod Dobrzanami. Część z nich była pod ochroną [ZDJĘCIA]

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Nasi Partnerzy polecają