Najnowszy ranking

Kowalski czy Nowak? Sprawdź najpopularniejsze nazwiska 2023 w Polsce!

2023-02-11 3:00

Ma je każdy z nas. Nazwiska, bo o nich mowa, występują w tysiącach rodzajów. Z niektórymi spotykamy się niezwykle często, inne występują zdecydowanie rzadziej, a jeszcze inne - dosłownie w pojedynczych przypadkach. Sprawdziliśmy, jakie były najczęściej występujące nazwiska w Polsce na początku 2023 roku. Czy w czołówce nadal znajdują się takie nazwiska jak Kowalski czy Nowak? A może trendy uległy zdecydowanej zmianie? Sprawdźcie najnowsze zestawienie!

Każdego roku sporządzane jest zestawienie najpopularniejszych nazwisk, które noszą Polacy. Tak się również stało w 2023 roku, gdy został opublikowany ranking najczęściej używanych nazwisk w Polsce w 2022 roku. Lista została stworzona na podstawie danych z rejestru PESEL.

Najpopularniejsze nazwiska w Polsce

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najczęściej występujących nazwisk w Polsce. Sprawdźcie, czy na najwyższych pozycjach zestawienia wciąż znajdują się nadal te same nazwiska jak w latach ubiegłych, czy może sytuacja uległa zmianie. W poniższej galerii podajemy najpopularniejsze nazwiska w Polsce w 2022 roku oraz dokładne liczby osób, które je noszą. Czy Twoje nazwisko również znalazło się na tej liście?

Sonda
Lubisz swoje nazwisko?
Rzucam hasło: Krzysztof Miruć
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany