Film przygotowany przez Amerykańskie Muzeum Historii w Nowym Jorku, we współpracy z Kalifornijską Akademią Nauki w San Francisco i GOTO INT w Tokio, przybliża funkcjonowanie Kosmosu wraz z jego największymi zagadkami - ciemną energią i ciemną materią. Ukazuje pracę naukowców poszukujących odpowiedzi na fundamentalne pytania, ale także wprowadza w tajemniczy świat najnowszych danych astronomicznych, analizyjące informacje dotyczące Drogi Mlecznej czy teorii Wielkiego Wybuchu.
"Niewidzialny Wszechświat" przedstawia galaktykę Drogi Mlecznej z eksplodującymi supernowymi. Produkcję wzbogacają nowatorskie renderingi takich zjawisk jak ciemna materia oraz spektakularne sceny ze statkami kosmicznymi, m.in. zanurzenie sondy Galileo w atmosferze Jowisza.
Film można obejrzeć w Planetarium Morskiego Centrum Nauki, czyli w sali kinowej w kształcie wielkiej kuli. Jak podkreśla Karolina Bloom, kierownik Planetarium, "Niewidzialny Wszechświat" to jeden z najbardziej wybitnych filmów planetaryjnych.
Dla miłośników tego typu produkcji Morskie Centrum Nauki przygotowało specjalną ofertę. 15 lutego w Planetarium odbędzie się maraton filmów o ciemnej materii.
"Niewidzialny Wszechświat" to nie jedyna nowość w ofercie Planetarium. W repertuarze znalazł się również animowany film "Orzeszki", adresowany dla dzieci w wieku 3+. Głównymi bohaterami są Nino i Lilii - para wiewiórek, które podejmują próby dostania się na inne planety, aby znaleźć tam swoje ulubione przysmaki. Film w odpowiedni dla tej grupy wiekowej przybliża historię różnych etapów powstawania Ziemi, tworzenia się dla niej warunków do życia z uwzględnieniem zasadniczej roli atmosfery.
Seanse w Planetarium cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak poinformował dyrektor Morskiego Centrum Nauki Witold Jabłoński, w ubiegłym roku sferyczną salę kinową odwiedziło blisko 30 tysięcy widzów, co jest ogromnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę bardzo ograniczoną liczbę miejsc na widowni.
Bilety na seanse w Planetarium, a także na wystawę w Morskim Centrum Nauki można kupić na stronie centrumnauki.eu. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje o ofercie i bieżących wydarzeniach MCN.
_____________________________________________________________________
Więcej o sprawach polskiego samorządu przeczytasz w serwisie polskisamorzad.se.pl.