Ślub

i

Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com

Koronawirus zablokuje śluby? Co z uroczystościami w USC w Szczecinie?

2020-03-18 11:07

Stan zagrożenia epidemicznego dosłownie sparaliżował działalność wielu instytucji w całym kraju. Zamknięte są m.in. szkoły i placówki kulturalne, urzędy pracują w bardzo ograniczonym zakresie. Wiele osób, a przede wszystkim pary planujące "zalegalizować" swój związek, obawiają się o to, czy uroczystości ślubne nie zostaną odwołane z powodu koronawirusa. Jak wygląda sytuacja w Szczecinie?

- Obecnie nie ma możliwości, aby zaplanowane wcześniej uroczystości zostały odwołane „odgórnie”. Taką decyzję może podjąć wyłącznie para młoda - informuje Marta Kufel ze szczecińskiego magistratu. - Jednak kierując się troską i bezpieczeństwem mieszkańców, apelujemy do nowożeńców, aby w uroczystościach odbywających się w sali ślubów szczecińskiego Urzędu Stanu Cywilnego brało udział możliwie jak najmniej gości, najlepiej tylko narzeczeni, świadkowie i ewentualnie rodzice.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

W USC zostaną jednak wprowadzone ograniczenia. Do sali nie będzie wpuszczanych więcej niż 30 osób, czyli tyle, ile obecnie wynosi pojemność Sali ślubów w Zamku Książąt Pomorskich.

Warto również pamiętać o tym, że istnieje możliwość dokonania zmiany terminu zaplanowanego ślubu. Dla takich par uruchomiono dodatkowe terminy w drugiej połowie roku oraz wydłużono godziny udzielania ślubów w okresie wakacyjnym. Terminy rezerwowane przez internetowy kalendarz ślubów należy również potwierdzać telefonicznie.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Harcerze w Krakowie szyją maseczki